Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Od dzisiaj w kierunku Bolkowa pojedziemy nową drogą ekspresową

Autor admin
Data utworzenia: 15 październik 2018, 15:12 Wszystkich komentarzy: 0


Od dzisiaj w kierunku Bolkowa pojedziemy nową drogą ekspresową

15 października nastąpiło uroczyste otwarcie drogi ekspresowej S3 na odcinku od Legnicy do Bolkowa. Inwestycja wiąże się z dużymi ułatwieniami - także dla mieszkańców ziemi chojnowskiej podróżujących na południe Dolnego Śląska.

Otwarty odcinek S3 to ponad 36 kilometrów drogi, prowadzącej od węzła Legnica Południe (skrzyżowanie z autostradą A4), do węzła Bolków (skrzyżowanie z drogą krajową nr 5). Nowy odcinek w znacznej części stanowi obwodnicę Jawora, przy którym wybudowane zostały trzy węzły.

Dla nas nowy fragment drogi to przede wszystkim duże ułatwienie w podróży m.in. w kierunku Jawora, Bolkowa, Wałbrzycha czy Kotliny Kłodzkiej.

Docelowo, droga S3 łączyć będzie Świnoujście z położoną przy polsko-czeskiej granicy Lubawką.

Inwestycja podzielona została na dwie części. Pierwszy odcinek - od węzła Legnica Południe do węzła Jawor Wschód - został zrealizowany przez konsorcjum firm: Eurovia Polska i Warbud. Koszt budowy odcinka przekroczył 295 milionów złotych. Drugi fragment - od węzła Jawor Wschód do węzła Bolków był budowany przez firmę Mota-Engil Central Europe. Wartość tej inwestycji to ponad 322 milionów złotych.


Wyświetl większą mapę


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.