Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Grabek Paweł - Zawsze blisko ludzi!

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 11 październik 2018, 18:52 Wszystkich komentarzy: 57


Grabek Paweł - Zawsze blisko ludzi!

artykuł sponsorowany - materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

Drodzy Mieszkańcy!

Nazywam się Paweł Grabek. Od urodzenia mieszkam w Chojnowie. Sprawy naszego miasta zawsze zajmowały dużą część mojego życia, więc postanowiłem się jeszcze bardziej zaangażować. W 2014 roku kandydowałem na radnego i uzyskałem mandat, otrzymując 141 głosów.

Obecnie jestem na stażu lekarski w szpitalu w Legnicy. W przyszłości chciałbym także pracować jako lekarz w Chojnowie. Interesuję się historia współczesną oraz turystyką.


10 rzeczy, które dotychczas zrobiłem w Chojnowie:

1. Budżet Obywatelski w Chojnowie. W 2016 roku złożyłem projekt uchwały o Budżecie Obywatelskim, następnie prowadziłem z grupą mieszkańców akcje informacyjne na ten temat. Cieszę się, że udało mi się przekonać pozostałych Radnych, aby podjąć taką inicjatywę. Dzięki temu każdy mieszkaniec może zgłaszać pomysły, a później poprzez głosowanie decydować, jakie projekty zostaną zrealizowane w danym roku.


2. Darmowe szczepienia przeciwko grypie. Przedstawiłem napisaną przeze mnie uchwałę w sprawie bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Od bieżącego roku osoby powyżej 60 r.ż.mogą korzystać z tego programu.


3. W trosce o zwierzęta. Z mojej inicjatywy wprowadzono finansowanie zabiegów sterylizacji w 50% dla zwierząt.

4. Regularny kontakt z mieszkańcami. Od początku kadencji, na co dzień odwiedzałem Państwa i rozmawiałem o ważnych kwestiach. Udało mi się zapukać do każdych drzwi w Chojnowie i ze zdecydowaną większością z Państwa bezpośrednio rozmawiać o Chojnowie.


5. Akcje edukacyjne. Przedstawiałem zasady zdrowego odżywiania. Odwiedzałem szkoły, przedszkola, prowadziłem różne inicjatywy dla najmłodszych, wspierałem organizację „Dnia Dziecka” czy „Mikołajek”.


6. Rodzina. Na początku kadencji zaprezentowałem uchwałę dotyczącą „Karty Dużej Rodziny”. Dzięki moim staraniom, wprowadzono ulgę dla rodzin wielodzietnych na basenie w Chojnowie.

7. Po stronie mieszkańców. Głosowałem przeciwko podwyżkom opłat za wywóz odpadów komunalnych oraz przeciwko podwyżkom podatku od nieruchomości. Interweniowałem wielokrotnie w sprawie odbioru śmieci w naszym mieście i porządku w Parku Piastowskim.


8.Wnioski, interpelację, zapytania. Złożyłem ponad 100 pism w imieniu mieszkańców, dotyczące: poprawy nawierzchni dróg; chodników; budowy kładki nad rzeką Skorą; budowy oświetlania; placu zabaw oraz miejsc parkingowych.

9. Interwencja w sprawie sprzedaży zniczy i kwiatów podczas Wszystkich Świętych w Chojnowie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wydała zezwolenia w tym roku na handel przy drodze nr 94. Po mojej interwencji, taka zgoda została wydana. Sprzedaż odbywać się będzie jak co roku.

10. Akcje profilaktyki zdrowotnej przy parafiach. Jako lekarz prowadziłem badania profilaktyczne wraz z innymi lekarzami, fizjoterapeutami oraz ratownikami medycznymi. Sprawdzaliśmy poziom glukozy we krwi, wartość ciśnienia tętniczego, wagę, wzrost, przedstawialiśmy zasady zdrowego odżywiania, udzielaliśmy konsultacji. Zależy mi na rozszerzeniu zakresu badań oraz konsultacji medycznych. Chciałbym, żeby takie akcje profilaktyczne na stałe wpisały się w tradycję naszego, pięknego miasta.


Moje zobowiązania:


Już jako Radny Powiatu, będę zabiegał o rozwój Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, który niesie wiele korzyści, daje realną możliwość we współrządzeniu samorządem jego mieszkańcom. Będę walczył o silną pozycję Chojnowa w powiecie legnickim. Nie boję się mówić tego, co słyszę na co dzień od mieszkańców. Tak było w tej kadencji w Radzie Miasta Chojnów i tak będzie w Radzie Powiatu Legnickiego.

Wierzę, że wspólnie możemy stworzyć nowe perspektywy dla tutejszej społeczności, w zakresie bezpieczeństwa, rozwoju i pracy. Szczególnie zależy mi na przeciwdziałaniu bezrobociu, ponieważ nie godzę się na brak perspektyw w naszym mieście! Zbyt wielu moich rówieśników wyjeżdża z tego miasta! Kolejna kwestia to opieka zdrowotna, która pozostawia nadal wiele do życzenia. Zdrowie jest największą wartością człowieka. Jako lekarz zwrócę uwagę na profilaktykę zdrowotną, zarówno u dzieci w szkołach, jak i osób dorosłych. Chciałbym także pomóc ludziom samotnym i niepełnosprawnym.

Istotne jest dla mnie wsparcie dla rodzin z dziećmi. Na początku kadencji przedstawię, napisany przeze mnie projekt uchwały, dotyczący „Powiatowej Karty Rodziny”, który będzie realnym wsparciem dla tej „najważniejszej komórki w społeczeństwie”. Będę zabiegał o budowę niskim kosztem mieszkań w Chojnowie, przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. Jestem głęboko przekonany, że powyższe zobowiązania są możliwe do wykonania, lecz abym mógł dotrzymać obietnic, proszę Państwa o zaufanie.
Kandyduję z listy Prawa i Sprawiedliwości z numeru 2. Proszę o głos!

Zdaję sobie sprawę, że bycie radnym, to przede wszystkim rozwiązywanie indywidualnych problemów mieszkańców. Razem zmieniajmy Chojnów na lepsze! 21 października proszę o wsparcie, proszę o Państwa głos.

Z wyrazami szacunku,


GRABEK Paweł Jan

Miejsce 2 na liście PiS do Powiatu LegnickiegoKomentarze

Jeden z radnych który coś robił panie Gapski bierz przykład i sie ucz myysle ze z kandydatów PiS do powiatu zdecydowany faworyt
zgłoś komentarz
Brawo Panie Pawle ! Wiele inicjatyw, wiele dobra, a przede wszystkim wielka praca na rzecz miasta. Wraz z rodziną głosujemy na Pana. Powiat jak i Miasto Chojnów potrzebuje takiego radnego.
zgłoś komentarz
No pan grabek mi zaimponował miło że można komentować. Pozdrawiam i życzę wygranej.
zgłoś komentarz
Miły chłopak młody a się tak angażuje choc jeszcze wiele mu do perfekcji ale nauczy sie
wszystko z czasem
zgłoś komentarz
Mimo tego że nie jestem za Pisem. To chłopak ma odwagę pozwolić na komentarze. Z drugiej strony nie ma czego się bać, można powiedzieć jako jedyny był w opozycji w mieście A i wiele zrobił.
zgłoś komentarz
Czego jak czego ale braku zaangażowania w przeróżne inicjatywy radnemu Grabkowi nie można odmówić. Podczas swojej kadencję działał więcej niż niektórzy radni przez dwie...
zgłoś komentarz
Chojnowiani 2 ,zaraz Gabski będzie pisał ze swoich róznych kont, jaki to Grabek zły i czego to Gabski nie zrobił. Ale prawda jest taka, że nawet bał się dać możliwość komentowania swojego artyułu. Napisał tam takie rzeczy zmyślone, że jak by mogli komentować, to zaraz by to ludzie wyprostowali. Panie Gabski dobrze, że dobiego końca obecna kadencja. Panu juz dziękujemy .
zgłoś komentarz
Posypały się komentarze minuty po minutach... Ciekawe ... Szkoda,ze tu nie można sprawdzić kont..
zgłoś komentarz
A błędy takie... Ktoś tu w nerwach pisał :,D
zgłoś komentarz
tak,wybieramy pana Grabka do Powiatu Legnickiego,porządny gość
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.