Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

19-latek jeździł po Chojnowie pod wpływem narkotyków. Za swoje czyny odpowie przed sądem

Author: admin
Creation date: 10 October 2018, 10:59 All comments: 0


19-latek jeździł po Chojnowie pod wpływem narkotyków. Za swoje czyny odpowie przed sądem

Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali dziewiętnastoletniego mieszkańca Chojnowa, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli okazało się również, że posiadał narkotyki także przy sobie. Za popełnione czyny wkrótce odpowie przed sądem.

- Do zdarzenia doszło 8 października 2018 roku, tuż przed północą. Chojnowscy policjanci patrolując ulice miasta, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Młody mężczyzna wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy swoim niecierpliwym i nerwowym zachowaniem - informuje mł. asp. Izabela Burska - Policjanci mając przypuszczenie, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających, przeprowadzili badanie na ich obecność w organizmie. Testy wykazały, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany i amfetaminy. Skłoniło to policjantów do przeprowadzenia bardziej szczegółowej kontroli, w wyniku której, przy 19-latku ujawniono dodatkowo obie wymienione substancje. Mieszkaniec Chojnowa został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie samochodem pod ich wpływem zagrożone jest karą do 2 lat więzienia oraz wiąże się z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.