Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zaśmiecona Gmina Chojnów

Autor admin2
Data utworzenia: 10 październik 2018, 19:28 Wszystkich komentarzy: 9


Zaśmiecona Gmina Chojnów

W okresie wakacyjnym informowaliśmy o zatrważającej ilości śmieci w lasach w Rokitkach. Winą za taki stan rzeczy obarczani byli turyści, którzy nie potrafią zastosować się do podstawowych zasad kultury w miejscu publicznym. Okazuje się jednak, że nie tylko turyści mają problem z zachowaniem czystości.

W okresie grzybobrania w lasach zobaczyć możemy liczne butelki i puszki po napojach, opakowania po przekąskach itp.

Trzeba pamiętać, że zostawiając w lesie śmieci nie tylko łamiemy podstawowe zasady kultury, robimy szkodę dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim stwarzamy bardzo duże zagrożenie dla dzikich zwierząt zamieszkujących lasy.

W naszej okolicy regularnie organizowane są zbiórki elektrośmieci czy odpadów wielkogabarytowych, dlatego nie do przyjęcia są sytuacje, gdy tego rodzaju odpady wywożone są do lasów.

Tymczasem okazuje się, że niektórzy mieszkańcy Gminy Chojnów za nic mają dbanie o środowisko. Do takich wniosków można dojść, wybierając się np. na spacer drogą leśną łączącą Stary Łom z Rokitkami. Poniżej przedstawiamy zdjęcia.

Sterta śmieci pochodzi z lasów w Modłej, a odpady zostały zgromadzone w wyniku przeprowadzonej akcji Nadleśnictwa Złotoryja.

Co myślicie o tego typu zachowaniach? Co można zrobić, aby zapobiec tego typu sytuacjom? Czy w Waszej okolicy również znajdują się miejsca tak mocno zaśmiecone? Zachęcamy do dzielenia się opiniami oraz fotografiami.

Komentarze

Witam,

Nakładanie mandatów nic nie daje, jak się złapie takiego typka to tylko porządny wp.....l, lub połamać ręce.
zgłoś komentarz
Gapski z tego co słyszałem nie obronił się w 1 terminie nie wiem jak w drugim.
zgłoś komentarz
Co pan gapski zrobiłby z tymi śmieciami ?
zgłoś komentarz
Hahaha to dlatego piszę w ulotkach że ukończył szkole. Panie Gapski dlaczego Pan sie nie tytuluje jako Magister z tego co wiem to po ukończeniu i obronie ma się tytuł Magistra ? To jak jest Pan prawnikiem czy nie ?
zgłoś komentarz
Prosimy trzymać się tematu
zgłoś komentarz
Nienawidzę PISu,ale dajcie se już spokój z ta polityczną nagonką,Gapski winien,że śmieci bydło wywala? Takich śmieciarzy bym wysłał do obozu pracy i kazał im najpierw to usunąć.
zgłoś komentarz
A policja to co robi? przegrzebać śmieci, rozpytać się w okolicznych wioskach, ostatecznie właścicieli ciągników nie ma tak wielu, a i baby na wsiach chętnie powiedzą, która to sąsiadka nowe AGD kupiła. Ale trzeba chcieć! Najlepiej ręce rozłożyć i dzieciaki szkolne zagonić do sprzątania "świata"! a to przecież kryminał! A straż leśna gdzie?!
zgłoś komentarz
Do kozak i inhabitant: Panowie, trzymajcie poziom! w ten sposób NIE POMOŻECIE panu Grabkowi, Polacy to taki "dziwny" Naród, że zwykle staje to stronie tego, w którego się uderza.
zgłoś komentarz
Rada jest tylko jedna zamontować foto pułapki zatrzymać drania niech teraz sprzątnie pokryje koszt pułapki i posadzi 100 drzew oczywiście na własny koszt. może by się coś zmieniło.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.