Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Cztery sposoby na ułatwienie sobie nauki angielskiego

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 08 październik 2018, 17:39


Cztery sposoby na ułatwienie sobie nauki angielskiego

Znaczna część z nas,podejmując naukę dowolnego języka, zmaga się na początku z wieloma trudnościami. Problem z opanowaniem gramatyki i przełożeniem tego na codzienny język mówiony, czy brak czasu na żmudne lekcje, które wymagają dotarcia w konkretne miejsce, często znajdujące się na drugim końcu miasta. Następnie przychodzi zima, motywacja do wyjścia na mróz i chodzenia na lekcje angielskiego spada, a my coraz mniej chętnie przykładamy się do nauki, porzucając ją w końcu zupełnie. To jednak nie musi wcale wyglądać w ten sposób. Poznawanie nowego języka może być ciekawe i przyjemne, wystarczy odpowiednio do tego podejść. Rozwiązaniem może być Nauka Angielskiego Online pod okiem przyjaznych i wykwalifikowanych nauczycieli z całego świata. Do wyboru jest wielu korepetytorów, nauczających nie tylko języka angielskiego.

Rozmawiaj

Jest to najprostsza rada, jakiej można udzielić, ale jednocześnie niesamowicie ważna i często trudna w realizacji. Wiele osób, zwłaszcza takich, które jedyną styczność z językiem angielskim mają na kursach w szkołach językowych, zmaga się z nieśmiałością i strachem przed mówieniem do innych ludzi po angielsku, zwłaszcza do native speaker'ów. Często jest to powodowane lękiem przed wyśmianiem czy skrytykowaniemprzez rozmówcę, który w rzeczywistości prawdopodobnie będzie cieszył się, że może z kimś porozmawiać w danym języku i nie zwracając uwagi na perfekcyjną formę gramatyczną i leksykalną.Niestety, nie ma innej rady na przełamanie się w tym przypadku, niż po prostu rozmawianie. Pewność siebie przyjdzie z czasem, a zbudować ją może pomóc szereg dostępnych w internecie usług, np. korepetycje językowe online.

Podróżuj

W zasadzie w tym miejscu temat łączy się z poprzednim punktem. Należy rozmawiać, by zdobyć doświadczenie i pewność siebie w posługiwaniu się obcym językiem, a nic lepiej nie ułatwi tego zadania, jak udanie się do miejsca, gdzie chętnych osób do rozmowy z nami w obcym języku jest na pęczki. Nagle zostaniemy postawieni w sytuacjach, które wymagać od nas będą zapytania o drogę czy zamówienia dania w restauracji i zwyczajnie będziemy zmuszeni skorzystać z nabytych umiejętności.Jest toteżświetna okazja, by osłuchać się nieco ze sposobem mówienia rodzimych mieszkańców danego kraju i regionu. Często zdarzają się sytuacje, że osoba, która wyjechała na kilka miesięcy za granicę, wraca płynnie posługując się tamtejszym językiem. Niestety, nie każdy ma możliwość wyjazdu doinnych krajów, ale nie jest to nic straconego!

Oglądaj

Wbrew pozorom, seriale i filmy to świetne źródłozdobywaniadoświadczenia językowego. Mnogość bohaterów, posługujących się najróżniejszymi akcentami z całego świata, daje nam możliwość przyzwyczajenia ucha do języka angielskiego w różnych sytuacjach. Idealnym pomysłem na początku, jest uważne słuchanie występujących w serialu czy filmie dialogów, a następnie sprawdzanie z polskim napisami, czy udało nam się zrozumieć prawidłowo. Z czasem warto zmienić napisy na angielskie, aż w końcu zupełnie nie będziemyich potrzebować!W ten sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym, poznamy wiele nowych słówek, zwrotów i konstrukcji, które dodatkowo wzbogacą nasze umiejętności.

Ucz się inaczej

Wszystkie powyższe sposoby dotyczą jedynie ułatwienia sobie nauki, lekkiej pomocy w poszerzaniu naszych językowych horyzontów. Oglądanie filmów z napisami, czytanie anglojęzycznych książek, artykułów, słuchanie muzyki, podróżowanie i wiele innych sposobów nie wystarczy jednak by dobrze opanować język. W naukę trzeba włożyć trochę wysiłku, być systematycznym i konsekwentnym.

Dlaczego to takie ważne?

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w przypadku młodej osoby, nie może obyć się bez znajomości choć jednego języka obcego. Większość firm, zwłaszcza w branży kreatywnej, ale nie tylko, wymaga znajomości języka angielskiego, często na poziomie zaawansowanym.Anglicyzmy wprost zalewają nasz ojczysty język, a internet oferuje coraz więcej okazji, by porozmawiać z kimś z drugiej strony świata. Nie ma na co czekać,ucz się szybciej i efektywniej, korzystając z możliwości jakie dają nam współczesne czasy, ponieważ w momencie, gdy naprawdę opanujesz język, zobaczysz jak wiele możliwości otworzy się nagle przed Tobą.