Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Weź udział w konkursie i wygraj bilet na Straszny Dwór w Hali RCS w Lubinie

Author: admin
Creation date: 14 October 2018, 10:42 All comments: 0


Weź udział w konkursie i wygraj bilet na Straszny Dwór w Hali RCS w Lubinie

Straszny Dwór to niewątpliwie najsłynniejsze dzieło Stanisława Moniuszki. XIX-wieczna opera swój ponadczasowy charakter zawdzięcza poruszanej tematyce- uniwersalne i aktualne do dziś wartości oraz patriotyczna wymowa dzieła sprawiają, że jest ona niewątpliwie spektaklem, którego nie można przeoczyć.

Okazja do zobaczenia spektaklu na żywo jest w zasięgu ręki. 22 grudnia 2018 r. w Hali RCS w Lubinie będziemy można zobaczyć te wybitne widowisko w reżyserii dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej, Tomasza Janczaka. Wystąpi ponad stu artystów: Orkiestra Symfoniczna, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz soliści operowi.

- Staramy się dostarczać różnorodną ofertę imprez dla mieszkańców regionu - mówi Agnieszka Kisała z Events Factory- Dlatego oprócz imprez powszechnie rozrywkowych w naszej produkcji znalazła się pozycja reprezentujące kulturę wysoką. Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, specjalnie zaprojektowana oprawa sceniczna w postaci wielkoformatowych ekranów LED pomogą w odbiorze dzieła i wzmocnią odbierane bodźce. Wierzymy, że ta wyjątkowa oprawa występu wybitnych artystów usatysfakcjonuje najbardziej wymagających widzów oraz wywoła wzrost zainteresowania uczestników tego typu przedstawieniami.

Zobacz najnowszą zapowiedź video wydarzenia:


„Straszny Dwór”, zarówno w warstwie literackiej, jak i muzycznej, jest działem o mocnym nacechowaniu patriotycznym. Opera cechuje się ogromnym rozmachem i harmonią. Doskonała historia ukazana w czterech aktach przedstawia opowieść o Polakach, honorze i dumie narodowej, porusza problem zaborów, walki o Ojczyznę. Utwór, który jako manifestacja niepodległościowa powstał po upadku powstania styczniowego wywarł ogromne wrażenie na ówczesnej publiczności. Polski charakter widowiska podkreślają mistrzowsko wplecione w dzieło tańce narodowe- polonez i mazur. Wspaniała choreografia i słynne arie („Aria z kurantem”, „Ten zegar Stary”) w wykonaniu tak wybitnych artystów, w reżyserii Tomasza Janczaka i pod dyrekcją Szymona Makowskiego są niewątpliwie perłą na naszego regionu.

Niewątpliwym walorem spektaklu jest obsada- artyści tworzący zespół Chóru Festiwalowego na co dzień pracują przy innych projektach, w tym jednak wypadku staną na jednej scenie. Najsłynniejsza polska opera w wykonaniu wybitnych artystów, przy profesjonalnym nagłośnieniu i oprawie świetlnej i scenicznej zapewnianej przez Events Factory z pewnością na długo zapadną w pamięć widzów Zagłębia Miedziowego.

22 grudnia 2018 r. wydarzy się w Lubinie coś, co z pewnością zapamiętamy na długo. To wspaniała okazja, by zaznajomić się z dziełem, które rozgrzewa serca Polaków od 1865 roku niezmiennie wzbudzając zachwyt. Bilety można nabyć już od 69 zł na stronie Organizatora www.kupbilet24.pl oraz u partnerów internetowych eventim, ebilet i biletyna i stacjonarnych: empik, media markt i inne. Gwarantujemy, że wrażenia po jego obejrzeniu będą dla Państwa bezcenne!

KONKURS!

Mamy dla Was podwójną wejściówkę na wydarzenie! By zdobyć szansę na jej zdobycie weź udział w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie:

Po upadku jakiego powstania napisana została opera "Straszny dwór"?

Na odpowiedzi - które umieszczać można w komentarzach pod konkursowym postem na naszym profilu na facebooku - czekamy do 15 października, do godziny 12:00.

Życzymy powodzenia!

WYNIKI KONKURSU!

Podwójną wejściówkę wygrywa autor poniższego komentarza:


Gratulujemy!Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform