Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dla Niepodległej - wybitni artyści zaprezentowali się przed mieszkańcami Chojnowa [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 07 październik 2018, 20:01 Wszystkich komentarzy: 13


Dla Niepodległej - wybitni artyści zaprezentowali się przed mieszkańcami Chojnowa [ZDJĘCIA]

Rok 2018 obfituje w moc wydarzeń o charakterze patriotycznym - wszystko za sprawą obchodzonego w tym roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich widowisk był dzisiejszy koncert "Dla Niepodległej", zorganizowany w kościele farnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Przed chojnowską publicznością zaprezentowali się:

Justyna Reczeniedi (sopran) - urodzona w Warszawie śpiewaczka, skrzypaczka, polonistka. Występowała na wielu prestiżowych scenach, w teatrach i filharmoniach na terenie kraju i poza granicami, m.in. w Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii, Narodowej Operze w Rydze, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Operze na Zamku w Szczecinie, Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz w Hiszpanii, Kanadzie, Grecji, Libanie, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.

Bogusław Bidziński (tenor) - pochodzący z Chojnowa liryczny tenor operowy. Swoją przygodę z muzyką rozpoczynał od nauki gry na akordeonie pod kierunkiem Zygmunta i Edwarda Grabanów oraz Jerzego Kazika w Ognisku Muzycznym w Chojnowie. Obecnie jest solistą Opernhaus Zürich w Szwajcarii.

Stanisław Deja (fortepian) - pochodzący z Gdańska pianista. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (Włochy) oraz w Jean (Hiszpania). Krytycy zaliczają go do wybitnych interpretatorów muzyki Mozarta i Chopina, ale Deja ceniony jest też, jako kameralista i jako wrażliwy akompaniator w ansamblach wokalnych.

Podczas koncertu zgromadzona w chojnowskiej farze publiczność miała okazję usłyszeć dzieła m.in.: Wolfanga Amadeusza Mazarta, Gioachino Rossiniego czy Fryderyka Chopina. Nie zabrakło również utworów o charakterze typowo patriotycznym - Nasza niepodległość najbardziej chyba krwią jest okupiona, cierpieniem, męczeństwem iwalką. Tak się poskładały nasze polskie narodowe losy, stąd też do utworów powszechnie znanych nasi artyści postanowili, w związku z odchodami stulecia niepodległości, dołączyć także wiązankę pieśni patriotycznych - zaznacza Stanisław Horodecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

W części przypominającej nam o jubileuszu odzyskania niepodległości usłyszeliśmy m.in. takie pieśni jak: Serce w plecaku, Rozkwitały pąki białych róż, Przybyli ułani, O mój rozmarynie, Hej, hej ułani, Wojenko, wojenko, Rota, Czerwone maki na Monte Casino.

Kulminacją koncertu było wspólne odśpiewanie hymnu Boże, coś Polskę. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Chojnowa, którzy szczelnie wypełnili główną nawę chojnowskiej fary.


Komentarze

a dlaczego koncert odbył się w kościele jak mamy w mieście Dom Kultury , nie wszyscy chodzimy do kościoła a może chcielibyśmy posłuchać ,jak widać po frekwencji słuchaczy w koście było niewielu , czy w tym mieście nie można oddzielić SACRUM OD PROFANUM
zgłoś komentarz
Dobrze że koncert odbył się w naszej chojnowskiej Farze. Piękny nastrój proszę pani !
zgłoś komentarz
a dlaczego koncert odbył się w kościele jak mamy w mieście Dom Kultury , nie wszyscy chodzimy do kościoła a może chcielibyśmy posłuchać ,jak widać po frekwencji słuchaczy w koście było niewielu , czy w tym mieście nie można oddzielić SACRUM OD PROFANUM
Szanowny Panie - Szanowna Pani: „babcia55” - Szanowni Panstwo!
Zalozeniem koncertu bylo Theatrum Christi.
Brak podzialu na Sacrum i Profanum.
Koncert pojednawczy, w ktorym udalo sie polaczyc muzyke sakralna napisana przez najwiekszych kompozytorow - Mozarta, Rossiniego i Donizettiego - z kompozycjami polskich mistrzow Chopina i Moniuszki.
Wszystko to scalaly wspaniale polskie piesni patriotyczne.
Charakter koncertu z zalozenia byl apolityczny, aby laczyc, a nie dzielic.
Akustyka kosciola bardzo pomogla - jedynego miejsca w Chojnowie, w ktorym taki koncert mogl sie odbyc.
Serdeczne podziekowania dla organizatorow, uklony dla publicznosci liczacej ponad 800 osob oraz gratulacje dla dzwiekowca Jurka Krakowskiego, ktory zaplanowal balans akustyki naglosnienia kosciola.

Carpe diem et memento mori.

zgłoś komentarz
Panie Bogusławie, niech nie przejmuje się Pan większością komentarzy na tym portalu. Chojnowianie to ludzie sfrustrowani swoim smutnym, małomiasteczkowym życiem, niesatysfakcjonującą pracą, nieudanym małżeństwem etc. Przychodzą zatem do Internetu, gdzie pod maską (pseudo) anonimowości wypisują wszystko na wszystkich, aby tylko dać upust swoim żalom.

Pozdrawiam,
kasztag.
zgłoś komentarz
Szanowny - Szanowna : kasztag
W teatrze i operze jestesmy przygotowywani na krytyke - to nasz chleb powszedni.
Inaczej nie moglibysmy wystawic zadnego sensownego spektaklu.
Pozdrawiam.
zgłoś komentarz
kasztag jak czytam te bzdury co piszesz to wychodzi że największym frustratem jesteś ty, i ty tak samo jak inni używasz fikcyjnego konta, choć większość wie że jesteś pracownikiem chojnow.pl i klakierem Serkiesa.

boguslaw oj Bida, Bida nic się nie zmieniłeś , miło cię widzieć choć na zdjęciach, klechostan omijam szerokim łukiem, gdyby było to w kinie czy chemiku to bym sama się wybrała. Akustyka , akustyką, jednak wybór miejsca dzieli ludzi Bido.Szanuję twoje zdanie, jednak nie zgadzam się z nim.
zgłoś komentarz
Jeszcze jedno, 800 osób, maskymlanie 200 tak ze zdjęć widzę, skąd masz takie dene, bileciki były Bido.
zgłoś komentarz
#Julita „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20,29).
zgłoś komentarz
Nie wiedzieć a uwierzyć to żadne błogosławieństwo, to zwykła naiwność, łatwowierność, żeby nie napisać mocniej, czyn raczej niemądry. Chyba że na tym polega błogosławieństwo, to szczerze Ciebie przepraszam. Jeśli tak jest, to ja szczerze dziękuję za takie dary, wolę żyć bez tego całego błogosławieństwa :)
zgłoś komentarz
Daleko mi do KK ale jak widzę takie wpisy to śmiech na sali . Mieli śpiewać w śmiesznym kinie na 100 osób ? A ludzi było dużo . O wiele więcej niż 200 .A i muzyka się obroniła . Negatywne wpisy to chyba wielbiciele disco polo . Po koncercie prawie wszyscy nawiali więc ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.