Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska interweniował w Krzywej

Autor admin
Data utworzenia: 05 październik 2018, 19:47 Wszystkich komentarzy: 1


Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska interweniował w Krzywej

Od kilku godzin w Krzywej trwa akcja związana z odkryciem nielegalnego składowiska odpadów.

Na miejscu pracę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wspierają zastępy straży pożarnej oraz funkcjonariusze policji.

Jak informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, policjanci dokonali na miejscu wstępnych oględzin i asystują pracownikom WIOŚ, którzy sprawdzają, czy znalezione na miejscu odpady są toksyczne i mogą stanowić zagrożenie. Ze wstępnych informacji wynika, że substancje najprawdopodobniej nie są toksyczne, ale na 100% informacje trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jak dowiedzieliśmy się od mieszkańców Krzywej, od kilku tygodni w miejscu składowania odpadów rozprzestrzeniał się intensywny, nieprzyjemny zapach, a okoliczni mieszkańcy uskarżają się na częste bóle oraz zawroty głowy.

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy zdjęcia z wnętrza pomieszczenia, w którym znajdowały się odpady. Według otrzymanych od niego informacji, niektóre z beczek były nieszczelne i część zawartości zdążyła już przeniknąć do gleby. Nie są to jednak oficjalnie potwierdzone informacje.Komentarze

Mam rodzinę w Krzywej,ciocia skarżyła się na ból głowy od 3 miesięcy
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.