Wybory samorządowe 2018: Zobacz kto chce reprezentować nas w województwie
21 października wybierzmy nowy skład Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zobacz, kto chce reprezentować nasz okręg wyborczy w regionie.
Mieszkańcy ziemi chojnowskiej będą głosować na kandydatów wystawionych w okręgu nr 5, który swoim zasięgiem obejmuje miasto Legnicę oraz powiaty ziemskie: głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki i złotoryjski. 88 kandydatów wystawionych w naszym okręgu reprezntuje 12 list wyborczych.
Poniżej prezentujemy listy kandydatów:
Lista nr 1 - KWW Bezpartyjni Samorządowcy
1. Dominik Tymoteusz Myrda / Lubin
2. Jacek Kiełb / Legnica
3. Piotr Poznański / Głogów
4. Emilia Prokopczak / Przemków
5. Artur Mieczysław Urbański / Jawor
6. Monika Dorota Kaczmarek / Złotoryja
7. Emilia Janina Sobieska / Legnica
8. Piotr Tomasz Midziak / Lubin
Lista nr 2 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Tadeusz Samborski / Rogów Legnicki
2. Wanda Józefa Gołębiowska / Niedaszów
3. Józef Dzbanuszek / Legnica
4. Cecylia Ewa Stankiewicz / Chróstnik
5. Maria Wrona / Cichobórz
6. Dauta Krystyna Garbaczewska / Lubin
7. Patrycja Alicja Cirko / Dalków
8. Tadeusz Tofel / Lubin
Lista nr 3 - KW Partia Zieloni
1. Sebastian Andrzej Szymkowiak / Legnica
2. Marcin Smolan / Legnica
3. Elżbieta Tracz / Bolesławiec
4. Karolina Smulska / Legnica
5. Cezary Jacen Bukowski / Legnica
6. Klaudia Anna Urban / Wałbrzych
Lista nr 4 - KWW Plarforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
1. Piotr Borys / Lubin
2. Jacek Zbigniew Zahorski / Głogów
3. Jadwiga Szeląg / Złotoryja
4. Paweł Marcin Frost / Legnica
5. Anna Brok / Głogów
6. Jarosław Janusz Dwojak / Legnica
7. Joanna Dorota Strączek / Grzymalin
8. Renata Helena Dembek / Polkowice
Lista nr 5 - KWW SLD Lewica Razem
1. Ryszard Zbrzyzny / Osiek
2. Urszula Beata Dec-Żaboklicka / Legnica
3. Jerzy Stanisław Sztangret / Ruszowice
4. Joanna Renata Białek / Głogów
5. Józef Wasinkiewicz / Legnica
6. Stanisław Tomczak / Jawor
7. Elżbieta Kida / Głogów
8. Alfred Józef Serkies / Biała
Lista nr 6 - KW Partii Razem
1. Krystyna Anna Burakowska / Legnica
2. Piotr Rafał Kohlman / Głogów
3. Wojciech Monkosa / Legnica
4. Dominika Królewiecka-Wala / Legnica
5. Krzysztof Markowski / Wrocław
6. Aleksandra Urszula Wielczyk / Wrocław
7. Kamil Hyckowski / Wrocław
Lista nr 7 - KW Ruch Narodowy RP
1. Arkadiusz Pachurka / Lubin
2. Jarosław Hoszowski/ Legnica
3. Wojciech Aleksander Rączyński / Wrocław
4. Barbara Czesłąwa Rączyńska / Wrocław
5. Elżbieta Bończak / Pątnów Legnicki
Lista nr 8 - KWW Kukiz'15
1. Marcin Stanisław Królak / Lubin
2. Damian Piotr Czajkowski / Siedlce
3. Władysław Andrzej Tyrcz / Jawor
4. Sylwia Marta Styś / Lubin
5. Agnieszka Sośnicka / Dziesław
6. Iwona Monika Worwąg-Żydłowicz / Lubin
7. Łukasz Muras / Polkowice
Lista nr 9 - KWW Wolność w Samorządzie
1. Tomasz Łukasz Merwiński / Lubin
2. Jakub Cezary Włodarczyk / Wrocław
3. Maciej Iwaszkiewicz / Wrocław
4. Maria Anna Łambucka / Stronie Śląskie
5. Anna Maria Rzeżniczak / Bielawa
6. Joanna Ewa Michalska / Wrocław
7. Jan Mełech / Świdnica
8. Stanisław Pokrywka / Kłodzko
Lista nr 10 - KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Jacek Marcin Baczyński / Legnica
2. Paweł Kura / Lubin
3. Alicja Mochol-Kędziora / Głogów
4. Piotr Adam Karwan / Radwanice
5. Franciszek Materniak / Wądroże Wielkie
6. Kamila Dorota Brzozowska / Złotoryja
7. Izabela Katarzyna Wańkowicz / Legnica
8. Patryk Jurga / Lipa
Lista nr 11 - KW Wolni i Solidarni
1. Lidia Maria Jarmułowicz / Wrocław
2. Radosław Konrad Rymkiewicz / Dobrzejów
3. Kamil Karol Plecety / Jelenia Góra
4. Małgorzata Szopińska / Legnica
5. Katarzyna Sylwia Pytlewska / Wrocław
6. Sławomir Waldemar Szopiński / Legnica
7. Jacek Krajewski / Wrocław
Lista nr 12 - KWW z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska
1. Michał Kuszyk / Legnica
2. Eugeniusz Habura / Przemków
3. Martyna Grzelczak / Żuchlów
4. Jarosław Janusz Danielski / Legnica
5. Renata Izabela Hoffman / Polkowice
6. Adam Łukasz Stanecki / Głogów
7. Regina Szpak / Lubin
8. Jerzy Zbigniew Słowik / Legnica