Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Urząd Gminy zaprasza na spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Środowiska

Autor admin
Data utworzenia: 04 październik 2018, 13:17 Wszystkich komentarzy: 0


Urząd Gminy zaprasza na spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Środowiska

8 października w świetlicy wiejskiej w Białej odbędzie się spotkanie z przedstawicielem ministerstwa środowiska, którego tematem będzie dofinansowanie m.in. na termomodernizację budynków.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

- Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji - informuje resort środowiska.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

W związku z przygotowanym projektem, Wójt Gminy Chojnów zaprosił eksperta z ministerstwa, który przybliży zainteresowanym mieszkańcom gminy Chojnów szczegóły dofinansowania.

Spotkanie odbędzie się 8 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Białej.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.