Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Krzywa: Nowy gabinet USG uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 03 październik 2018, 15:27 Wszystkich komentarzy: 9


Krzywa: Nowy gabinet USG uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]

Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej z/s w Krzywej uroczyście zainaugurował działalność gabinetu z nowym aparatem USG do diagnostyki obrazowej. Zakupiony sprzęt pozwala odkryć przyczyny chorób i podjąć skuteczne leczenie oraz stanowi podstawę profilaktyki, dzięki której wykrywane są choroby na wczesnym etapie rozwoju.

W uroczystości, obok pracowników Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej z kierownik Barbarą Dyrką na czele, udział wziął wójt Andrzej Pyrz, przedstawiciele Rady Gminy z przewodniczącym Bogdanem Styrkowcem na czele oraz ks. Adam Terlecki z parafii Matki Bożej Różańcowej w Okmianach, który dokonał poświęcenia nowego gabinetu i sprzętu.

Zakup aparatu był możliwy dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź oraz wsparciu finansowemu gminy Chojnów.

- Cieszymy się, że nasz ośrodek podnosi swój poziom pracy, że będzie tutaj urządzenie do ultrasonografii i aż tyle badań będzie można tutaj zrobić. Wpłynie to na poprawę zdrowia naszych pacjentów i przede wszystkim na profilaktykę - dzisiaj dzięki takiemu urządzeniu można wykryć coś we wczesnym stadium - zanim przerodzi się w coś gorszego - i starać się leczyć z powodzeniem - zaznacza wójt Andrzej Pyrz, który wraz z kierownik przychodni dokonał uroczystego przecięcia wstęgi.

Pomimo, iż nowy gabinet został uroczyście otwarty dopiero dzisiaj, ze sprzętu zdążyła skorzystać już spora część pacjentów - Zainteresowanie jest bardzo duże - zaznacza kierownik Barbara Dyrka, kreśląc już plany na przyszłość. Jednym z celów Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej jest zakup głowicy neonatologicznej, z której korzystać będą mogły dzieci - Dużo dzieci rodzi się w naszym rejonie - chcemy robić diagnostykę stawów biodrowych czy USG przezciemiączkowe - to wszystko jest bardzo ważne - dodaje.

Nowy gabinet to spore ułatwienie dla mieszkańców gminy Chojnów i okolic, którzy będą mogli skorzystać ze specjalistycznych badań na miejscu, nie musząc pokonywać wielu kilometrów, aby wykonać specjalistyczną diagnostykę. W nowej pracowni będzie można wykonać badania USG: jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych, ślinianek, szyi (tarczyca + ślinianki + węzły Chłonne), tkanek miękkich, piersi, pachwiny, jąder, stawu barkowego, stawu kolanowego, doppler tętnic szyjnych, doppler tętnic jednej kończyny górnej, doppler tętnic jednej kończyny dolnej, doppler żył jednej kończyny górnej, doppler żył jednej kończyny dolnej.Komentarze

ROZUMIEM ŻE ... DOŁOŻYŁ SIĘ DO TEGO OŚRODKA SKORO BIERZE UDZIAŁ W JEGO OTWARCIU , BO INACZEJ NIE WIDZĘ POTRZEBY JEGO BYTNOŚCI NA OTWARCIU ŚWIECKIEGO OBIEKTU
zgłoś komentarz
Prosimy o stosowanie się do netykiety i nieużywanie pogardliwych określeń.
zgłoś komentarz
Babcia55 ksiądzu przeszedł, gotówkę zainkasował, modły odwalił i teraz USG będzie dział lepiej, będzie miał nowe funkcję i przedłużoną gwarancję, same plusy hahaha ciemnogród !
zgłoś komentarz
ale ty ,,ania,,jesteś niemądra,skoro ksiądz został zaproszony,na otwarcie nowego gabinetu USG i poświecenie tegoż ośrodka,to dlaczego miał odmówić?Przecież w tym ośrodku będą diagnozowani ,wierzący jak i niewierzący ,więc w czym problem?
zgłoś komentarz
Dzięki jego czarom marą będą lepiej diagnozowani haha szaman XXI wieku robi modły na nowoczesnym sprzętem, aparat USG będzie święty, poświęcony, uwolniony od demów nauki haha ty Sławuś jak zachorujesz to do szamana na modły a nie do przychodni, szaman odmówi paciory i wyzdrowiejesz, ale mądrzejszy ty już nigdy nie będziesz hahaha co za ciemnota haha potem się dziwią że pycha i szmal rządzą.
zgłoś komentarz
Dlaczego tak negatywnie, Ania21? Brzmisz jak stary komunista. Co ksiądz na otwarciu przeszkadza? Niech sobie będzie. Żyjemy w kraju wychowanym od ponad tysiąca lat w religii chrześcijańskiej. Żyjemy razem we wspólnocie- wierzący i niewierzący. Pozwól żyć wszystkim.
zgłoś komentarz
a dlaczego zaraz jak stary komunista może ktoś nie chce na każdej imprezie i na każdym otwarciu czegokolwiek widzieć księdza z kropidłem , to że żyjemy w takim kraju nie oznacza wszędobylskiej obecności kleru.....państwo ma być świeckie
zgłoś komentarz
nie uważam słowa klecha za pogardliwe gdyż pierwotnie było to określenie sługi kościoła
zgłoś komentarz
,,ania,,ty jesteś tak chora,że nawet ,,największy,,szaman nie jest w stanie ciebie uzdrowić
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.