Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chciał pomóc, został okradziony

Autor admin
Data utworzenia: 02 październik 2018, 12:56 Wszystkich komentarzy: 0


Chciał pomóc, został okradziony

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie w wyniku natychmiastowo podjętych działań zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wykorzystał uprzejmość kierowcy, który postanowił podwieźć autostopowicza...

- 63-letni chojnowianin podróżując swoim autem, na drodze DK-94 w Krzywej zauważył mężczyznę, który próbował zatrzymać samochody na tzw. stopa. Kierujący jadąc sam samochodem postanowił pomóc autostopowiczowi i podwieźć go do Osetnicy. Po dojechaniu do celu, życzliwy kierowca pożegnał się z nim i sam udał się do miejsca zamieszkania. Podczas dalszej drogi kierujący zorientował się, że został mu skradziony portfel z dokumentami, który znajdował się przy hamulcu ręcznym. Natychmiast udał się do Komisariatu Policji w Chojnowie celem zgłoszenia zdarzenia - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Policja natychmiast podjęła działania, w wyniku których już po chwili w Jerzmanowicach pod sklepem zatrzymano podejrzanego o ten czyn. - Sprawcą okazał się być 34-letni mieszkaniec gminy Chojnów. Mężczyzna zdążył zrobił zakupy w sklepie za część skradzionej gotówki z portfela. Przy mężczyźnie ujawniono ponad 270 zł. Jak wyjaśnił policjantom, portfel z dokumentami wyrzucił do pobliskiego rowu. W celu odzyskania mienia, funkcjonariusze udali się ze sprawcą, aby wskazał miejsce, w którym wyrzucił skradziony portfel. Po przeszukaniu pobocza, policjanci ujawnili portfel pokrzywdzonego z zawartością dokumentów i kart bankomatowych. Odzyskane mienie w całości wróciło do właściciela - czytamy w policyjnym komunikacie.

34-letniemu złodziejowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform