Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kampania "Słodka Julka" w chojnowskiej czwórce

Autor admin
Data utworzenia: 01 październik 2018, 15:10 Wszystkich komentarzy: 3


Kampania "Słodka Julka" w chojnowskiej czwórce

W miniony piątek Szkoła Podstawowa nr 4 gościła spotkanie zorganizowane w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej Słodka Julka, której celem jest profilaktyka, edukacja i leczenie cukrzycy, na którą cierpi co jedenasta osoba w kraju.

Projekt jest realizowany przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Miedziowe Centrum Zdrowia, KGHM Polska Miedź oraz klub Zagłębie Lubin. W wydarzeniu zorganizowanym w chojnowskiej "czwórce", obok przedstawicieli lokalnych samorządów wzięli udział przedstawiciele wyżej wymienionych instytucji.

"Słodka Julka" odwiedzi kilkanaście szkół Zagłębia Miedziowego. Na miejscu personel medyczny wykonuje badania przesiewowe dzieci pod kątem cukrzycy. Bohaterką projektu jest Julka - ośmioletnia dziewczynka z niedalekiego Kościelca, która zmaga się z cukrzycą.

- Kampanię realizujemy w klasach 1- 3 szkół podstawowych oraz w sieci kin HELIOS. Poznajecie Julkę i jej mamę w środowisku rówieśników i nauczycieli w trakcie projekcji filmu z jej udziałem, który przedstawia historię jej życia z cukrzycą. Dodatkowo przekazujemy w szkołach i klubach sportowych materiał edukacyjny dotyczący cukrzycy wśród dzieci i sposobów jej leczenia przygotowany przez organizatorów, a także realizujemy badania przesiewowe, które mamy nadzieję pozwolą na wczesną i skuteczną diagnostykę zagrożonych zachorowaniem, bądź też niezdiagnozowanych cukrzyków - zaznaczają organizatorzy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu chojnow.euKomentarze

Gapski magister. Pokaż dyplom.
zgłoś komentarz
Gapski sam siebie wychwala

zgłoś komentarz
bardzo fajna inicjatywa bo coraz więcej naszych dzieci ma nadwagę i niestety nie jada warzyw , świetny pomysł z pierwszą pomocą i tylko stomatologa brak w każdej szkole , oby jak najwięcej takich zajęć
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.