Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Grzegorz Gapski: Razem możemy więcej! Podsumowanie czteroletniej kadencji

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 01 październik 2018, 10:16


Grzegorz Gapski: Razem możemy więcej! Podsumowanie czteroletniej kadencji

artykuł sponsorowany - materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

Drodzy Mieszkańcy Chojnowa!

Dobiega końca V kadencja Rady Powiatu Legnickiego (2014-2018), dlatego chciałbym przedstawić Państwu efekty mojej czteroletniej pracy jako Radnego Powiatu Legnickiego.

W 2014 roku uzyskałem mandat radnego z list Prawa i Sprawiedliwości, stając się najmłodszym radnym w strukturach powiatów w Polsce. Mój młody wiek oraz początek drogi w samorządzie nie przeszkodził mi w wygłaszaniu odważnych słów, zgłaszaniu interpelacji i zapytań, wręcz odwrotnie. Już na pierwszej sesji Rady Powiatu Legnickiego zgłosiłem szereg interpelacji, dotyczących sprawy dla mnie najważniejszej- transparentności i przejrzystości w Powiecie Legnickim.

Ostatnie cztery lata były dla mnie bardzo intensywne, a zarazem piękne. Za największe osiągnięcie uważam ukończenie Prawa na Uniwersytecie Wrocławskiem. Dzięki tym studiom znacząco poszerzyłem swoje kompetencje, a przede wszystkim postrzeganie samorządu jako władzy publicznej z punktu widzenia przepisów prawa. Dało mi to ogromne możliwości oddziaływania na Powiat Legnicki, zgodnie z łacińską zasadą „Ignorantia iuris nocet” (nieznajomość prawa szkodzi).


Intensywnie uczestniczyłem w szkoleniach, kursach czy kongresach m.in. w Kongresie Młodego Samorządu, mającego na celu wymianę spostrzeżeń z innymi samorządowcami. Dzięki takim spotkaniom mogłem wdrażać w nasze samorządowe życie rozwiązania, które dobrze sprawdziły się w innych jednostkach samorządu terytorialnego.

Od początku kadencji powziąłem sobie za punkt honoru to, że będę intensywnie uczestniczył w życiu społecznym Chojnowa, będąc bliżej zwykłych spraw mieszkańców. Każdy z moich wniosków, zapytań czy interpelacji był rzeczowo i gruntowanie umotywowany zgodnie z moją zasadą, że nie o ilość, a o jakość chodzi.

Interweniowałem i kierowałem pisma do znaczącej większości instytucji w Polsce jak Państwowej Inspekcji Pracy czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, broniąc naszego zjazdu z Autostrady A4. Składałem wnioski, petycje dotyczące często bardzo dramatycznych sytuacji chojnowian. Łącznie przez cztery lata wystosowałem ponad 150 pism do Burmistrza Miasta Chojnowa, Starosty Legnickiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, odpowiednich ministerstw czy w końcu do samego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odbywałem szereg spotkań z parlamentarzystami, wiceministrami oraz przedstawicielami ministerstw, dzięki którym konkretne sprawy dla Chojnowa zostały pozytywnie rozstrzygnięte.


LETNIE KONCERTY ORGANOWE

Jedną z moich pierwszych inicjatyw były „Letnie Koncerty Organowe”. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowane w 2015 roku i kultywowane aż do tego roku. Chojnowska fara (Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła) przez trzy lata była miejscem 8 koncertów, w których uczestniczyło przeszło 2 tysiące osób. Artyści, którzy występowali pochodzą z różnych zakątków Polski. W trakcie ostatniego koncertu usłyszeliśmy w duecie organy oraz skrzypce, co jednogłośnie zostało uznane przez publiczność za najpiękniejszy koncert.

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Kolejna wielka inicjatywa, której byłem partnerem, a także przyczyniłem się do jej powstania to chojnowski Orszak Trzech Króli. Piękne, radosne i kolorowe święto rodziny, jakiego nasze miasto nigdy nie widziało. Dotychczasowe dwa orszaki zgromadziły łącznie 7 tysięcy osób. Prócz aspektu kulturalnego Orszak Trzech Króli pokazał wspólnotę mieszkańców, potrafiących wspólnie radować się przy śpiewie Kapeli Góralskiej z Żywca.

LIPCOWY ZLOT FOODTRUCKÓW

Dzięki swoim staraniom i zaangażowaniu zorganizowałem Lipcowy Zlot Foodtrucków, który był wielkim sukcesem nie tylko frekwencyjnym ale także pokazaniem, że w centrum naszego miasta mogą odbywać się fajne i ciekawe wydarzenia. Trzy lipcowe dni były wielką ucztą dla smakoszów kuchni francuskiej, włoskiej, greckiej, niemieckiej oraz amerykańskiej.

PRZYCHODNIA REJONOWA- CZŁONEK RADY SPOŁECZNEJ

Od półtora roku jestem członkiem Rady Społecznej przy Przychodni Rejonowej w Chojnowie jako przedstawiciel Wojewody Dolnośląskiego. Podczas spotkań rady wielokrotnie zadawałem pytania dot. braku remontów, poprawienia stanu przychodni, lepszego dostosowania infrastruktury dla osób niepełnosprawnych i starszych. Na spotkaniach rady intensywnie poruszałem kwestie rejestracji pacjentów. Dzięki temu uzyskałem zapewnienie że po nowym roku infolinia przychodni ma zostać zmodernizowana i dostosowana dla potrzeb pacjentów.

OBRONA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

W trakcie obecnej kadencji otwarcie broniłem Liceum Ogólnokształcące przed zakusami jego likwidacji. Podnosiłem argument, że Liceum Ogólnokształcące z tak wielkimi tradycjami jest chlubą dla miasta i podnosi jego prestiż.

Również dzięki moim staraniom została wyremontowana kuchnia w szkole przy ul. Witosa, gdzie odbywają się codzienne praktyki oraz zajęcia.


PRZECIWNIK LIKWIDACJI DOMU DZIECKA

Jako jeden z nielicznych radnych powiatu legnickiego otwarcie przeciwstawiałem się likwidacji Domu Dziecka w Chojnowie. Przekonywałem radnych że dobro i przyszłość dzieci powinno być najważniejsze. Również podnosiłem argument finansowy, ponieważ Dom Dziecka funkcjonował jedynie trzy lata, co sprawiało że częste remonty pozostały zmarnowane.

PORADY PRAWNE

Przez cztery lata jako Radny Powiatu Legnickiego oraz student prawa na Uniwersytecie Wrocławskim udzieliłem setki porad oraz wskazówek mieszkańcom Chojnowa. Napisałem dziesiątki pism oraz interweniowałem setki razy w często bardzo dramatycznych sytuacjach. Dzięki takim staraniom udało się poprawić warunki bytowe dwóm rodzinom, co uważam za największy mój sukces. Batalia o to trwała ponad 3,5 roku.

ŚWIĘTO FLAGI W CHOJNOWIE

Po raz pierwszy w Chojnowie zorganizowałem Święto Flagi Rzeczypospolitej, przypadające na dzień 2 maja. W tym roku wypuściliśmy 100 biało-czerwonych balonów na znak 100 lecia odzyskania niepodległości. Piękne święto, które pokazało radość i przywiązanie do biało-czerwonych barw. Tegoroczne wydarzenie odbyło się przy licznym udziale dzieci i najmłodszych.

ŚWIĘTA PAŃSTWOWE

Święta państwowe i ważne daty w naszej Ojczyźnie należy godnie obchodzić. Dzięki moim staraniom, Chojnów po raz pierwszy zaczął w sposób uroczysty obchodzić 1 marca- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 1 sierpnia - Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Ponadto w 2016 roku zorganizowałem Ognisko Pamięci w parku przy Liceum Ogólnokształcącym, w trakcie którego wraz z zespołami folklorystycznymi śpiewano piosenki powstańcze.

ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

Dla wielu mieszkańców ważnym elementem jest pamięć o najnowszej historii, w tym data wprowadzenia stanu wojennego, w rocznicę którego zorganizowałem koncert pamięci. Był to szczególny koncert, gdzie wystąpili wrocławscy artyści, którzy wykonali najpiękniejsze piosenki Jacka Kaczmarskiego.

CHOJNOWSKI MIKOŁAJ

Byłem inicjatorem utworzenia akcji mikołajowej w chojnowskich przedszkolach. Prócz upominków i słodyczy dzieci słuchały na czym polega praca radnego. Również wprowadzałem edukacje obywatelską wśród najmłodszych poprzez czytanie specjalnych książek dla dzieci.


Przez minione cztery lata zawsze starałem się być bliżej Państwa. Każde moje działanie było skierowane na łączenie mieszkańców oraz na krzewienie postaw patriotycznych zarówno wobec Polski jak i naszej małej ojczyzny - Chojnowa.

Przez cztery lata wiele wspólnych, dobrych rzeczy i inicjatyw udało się zrobić dla Chojnowa. Przez moją działalność i aktywność spotykała mnie fala krytyki, która spowodowała że jeszcze bardziej się zaangażowałem. Wiedziałem wówczas że moje działania przynoszą dobry owoc.

Chojnów jest dla mnie zawsze najważniejszy, ponieważ tutaj się urodziłem, bawiłem się na osiedlowych podwórkach oraz uczyłem w naszych szkołach. Obecnie walczę w Radzie Powiatu Legnickiego o to, aby nasze miasto zyskało jak najwięcej, aby mieszkańcy mogli odczuć że powiat dobrze funkcjonuje.

Przed nami ogrom rzeczy do zrobienia i naprawienia, dlatego chciałbym już teraz prosić Państwa o poparcie w nadchodzących wyborach. Uważam, że godnie Państwa reprezentowałem w Powiecie Legnickim i skutecznie walczyłem o chojnowskie sprawy.

W tegorocznych wyborach przez władze partii zostałem wybranym Pełnomocnikiem Wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w powiecie legnickim. Stąd chciałbym Państwa zapewnić że przedstawimy konkretny plan dla Powiatu Legnickiego, który będzie kompleksowym rozwiązaniem wielu obecnych bolączek.

Na koniec chciałbym jeszcze raz Państwu podziękować za mijającą kadencję, za to że udało się w Chojnowie obudzić pozytywną energię. Bez Państwa z pewnością nie byłoby to możliwe. Kandyduję z list Prawa i Sprawiedliwości z 1 pozycji.

I pamiętajmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! :-)

artykuł sponsorowany - materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość