Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

W Goliszowie zmierzą się najlepsi warcabiści powiatu

Autor admin
Data utworzenia: 26 wrzesień 2018, 09:59 Wszystkich komentarzy: 0


W Goliszowie zmierzą się najlepsi warcabiści powiatu

Przed nami kolejna edycja mistrzostw powiatu legnickiego w warcabach. Wydarzenie, podobnie jak w latach minionych, gościć będzie Goliszów.

Podstawowym celem mistrzostw jest popularyzacja gry w warcaby. Zawody wyłonią najlepszych zawodników powiatu oraz będą stanowić kwalifikację do udziału w eliminacjach strefowych Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.

Turniej jest organizowany przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Legnicy, Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie, lokalny klub LZS Mewa Goliszów oraz lokalne samorządy - powiat legnicki i gminę Chojnów.

Mistrzostwa odbędą się 13 października w świetlicy wiejskiej w Goliszowie. Zapisy prowadzone będą na miejscu do godziny 10:15; początek turnieju zaplanowano na godzinę 10:30.

Zgłoszenia ilościowe do turnieju trwają do dnia 7 października pod numerem telefonu: 692541283. Uczestnicy winni posiadać dokument tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty), oraz aktualne badania lekarskie.

Prawo gry mają wyłącznie mieszkańcy powiatu legnickiego. Mistrzostwa zostaną rozegrane w sześciu kategoriach: dziewczęta do lat 10, chłopcy do lat 10, dziewczęta 11-12 lat, chłopcy 11-12 lat, kobiety i mężczyźni 13-18 lat oraz kobiety i mężczyźni 19 lat i starsi.

Rywalizacja będzie przebiegać w systemie uzależnionym od ilości zawodników. Szczegółowy sposób rozegrania turnieju zostanie podany przez Sędziego Głównego bezpośrednio przez rozpoczęciem mistrzostw.

Główną nagrodą, oprócz tytułu mistrza powiatu legnickiego, będzie puchar. Za miejsca 1-3 przewidziano medale. Organizatorzy planują także nagrody niespodzianki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.