Wybory samorządowe 2018: Kto do Rady Powiatu? Zobacz listy kandydatów (aktualizacja)
17 września zakończył się czas na zgłaszanie list kandydatów przez poszczególne komitety startujące w tegorocznych wyborach samorządowych. PKW opublikowała zbiorcze informacje o listach kandydatów.
O fotele radnych powiatu legnickiego z okręgów obejmujących miasto Chojnów oraz gminę Chojnów walczyć będą przedstawiciele pięciu komitetów: Razem dla Powiatu Legnickiego, Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość, Przymierze dla Samorządu Lokalnego oraz Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
Poniżej prezentujemy kandydatów z ziemi chojnowskiej:
Okręg nr 1:
gmina o statusie miasta Chojnów (4 mandaty)
KWW Razem dla Powiatu Legnickiego
1. Maciej Jan Cieśla
2. Dariusz Piotr Wołoszyn
3. Beata Jolanta Miler-Kornicka
4. Aleksandra Natalia Chrząszcz
5. Emilia Wanda Grześkowiak
6. Ryszard Bogdan Kawka
KW Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Andrzej Krzysztof Tracz
2. Bożena Maziarska
3. Waldemar Józef Halikowski
4. Halina Kiliś
5. Alina Aleksandra Wierzbicka
6. Piotr Zbigniew Darmoros
KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Grzegorz Bartłomiej Gapski
2. Paweł Jan Grabek
3. Małgorzata Krystyna Kossakowska
4. Justyna Iwona Tymczyszyn
5. Roman Gwóźdź
6. Halina Wojas
KWW Przymierze dla Samorządu Lokalnego
1. Mieczysław Kasprzak
2. Robert Wierzbicki
3. Agnieszka Anna Kilkus
4. Maria Jolanta Myszograj
5. Kinga Hanna Kozakowska-Wiśniewska
6. Roman Stefan Iwański
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
1. Henryk Iwanicki
2. Jadwiga Stopa
3. Wiesław Winiarski
Okręg nr 2:
gmina Chojnów (3 mandaty)
KWW Razem dla Powiatu Legnickiego
1. Mikołaj Adam Bidnyk
2. Jolanta Bekaluk-Pyrz
3. Grażyna Bogusława Zielińska
4. Halina Zguda
5. Mieczysław Wróblewski
KW Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Krzysztof Jan Sowiński
2. Danuta Maria Jung
3. Katarzyna Anna Filipowicz
4. Robert Jan Płachta
5. Mirosław Marcin Szlapiński
KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Anna Rozmus
2. Małgorzata Anna Romaniak
3. Stanisław Gapski
4. Marek Olszewski
KWW Przymierze dla Samorządu Lokalnego
1. Tadeusz Hajduk
2. Barbara Aneta Radwańska
3. Andrzej Włodziemierz Zguda
4. Ewa Stanisława Gurdziel
5. Zbigniew Dziaduch
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
1. Małgorzata Barbara Lech
2. Anna Juszczak
3. Jakub Janusz Romianiak
Comments
15:23
16:06
16:23
16:32
16:34
18:18
18:24
18:37
18:39
15:14