Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Repasaże marzeń, czyli kolejny tomik poezji chojnowskiego artysty [KONKURS]

Autor admin
Data utworzenia: 11 wrzesień 2018, 04:20 Wszystkich komentarzy: 0


Repasaże marzeń, czyli kolejny tomik poezji chojnowskiego artysty [KONKURS]

Dwa lata temu mieliśmy okazję zaprezentować naszym czytelnikom tomik wierszy "Rejestr Chwil", będący pierwszym wydawnictwem autorstwa lokalnego artysty Piotra Miskiewicza. Autor już wówczas zaznaczał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - zapewnienia dotrzymał. W minionym tygodniu swoją premierę miał kolejny tomik poezji pt. "Repasaże marzeń".

Piotr Misikiewicz znany jest w Chojnowie dzięki muzyce. Rozgłos przyniosło mu współzałożycielstwo takich zespołów jak Jubel czy Reputacja. Od kilku lat mamy okazję poznawać tego artystę od strony nieco bardziej poetyckiej.

Jakim Piotr Miskiewicz jest poetą? - Niezwyczajnym i paradoksalnie zwyczajnym. Poszukującym w poezji swojego lustrzanego - humanistycznego odbicia. Uniwersalnych prawd od świecie i życiu: ludzkim losie, wolności, koleżeństwie, zabawie, miłości, przyjaźni, cierpieniu, radościach, i smutkach; o swoim ukochanym mieście Chojnowie, jego mieszkańcach i ich małych, i wielkich marzeniach - ambicjach, które pozwalają człowiekowi oderwać się, choćby na chwilę, od uciążliwej prozy życia usankcjonowanej licznymi obowiązkami: nakazami i zakazami - stwierdza Danuta Schmeling - poetka, uczestniczka Gildii Artystów Chojnowa i współautorka wstępu do "Repasaży Marzeń".

Piotr Misikiewicz do współtworzenia poezji zaprosił znajomych oraz członków Gildii Artystów Chojnowa. W tomiku znajdziemy wiersze rozpoczęte m.in. przez: Ludwikę Suchecką, Anetę Adamek, Danutę Schmeling, Alinę Szurę (Meteor: Planeta Zdrowia), czy Jadwigę Stopę. Na uwagę zwraca wiersz, którego współautorem był Artur Szuba - zmarły w tym roku poeta, dziennikarz i muzyk, wokalista grup iNNi i Szepty i Krzyki. "Odjeżdzamy - nocą" to jedno z ostatnich dzieł Szuby.

Dla autora "Repasaży Marzeń" motorem napędowym do tworzenia są prawdziwe wydarzenia - i tak w tomiku znajdziemy dzieła inspirowane meczem Chojnowianki, historią zamarzającej sowy odnalezionej przed Przychodnią Rejonową, odnalezionym portfelem czy koncertem w Jubilatce. Piotr Misikiewicz w swoich wierszach ukazuje naszą lokalną rzeczywistość oraz dotyka kwestię naszej mentalności, nie stroniąc także od religii czy polityki. W tomiku znajdziemy również kilka opowiadań, określanych przez autora stylem polish fiction.

Wydawnictwo nie ujrzałoby światła dziennego gdyby nie wsparcie ze strony sponsorów. Artysta dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do wydania tomiku.


Autor prezentując swój nowy tomik zwraca uwagę na wiersz "Maszynistka z Tczewa", dla którego powstania inspiracją był jeden z eksponatów znajdujących się w Muzeum Wisły w Tczewie, zaobserwowanych podczas wizyty na Pomorzu. Piotr Miskiewicz rokrocznie gości w rodzinnym mieście Grzegorza Ciechowskiego - okazją zawsze jest odbywający się tam festiwal In Memoriam. Tczew znalazł się na mapie podróży także i w tym roku a sam wyjazd miał być także okazją do zaprezentowania nowego tomiku wierszy. Niestety, przedłużający się proces wydawniczy spowodował, że Piotr Miskiewicz nad Wisłę udał się ze swoim pierwszym wydawnictwem literackim, płytami Reputacji oraz broszurą z reprodukcją plakatu Reputacji, zapowiedzią i relacją z koncertu oraz wywiadem z Grzegorzem Ciechowskim. Materiały powędrowały do grupy organizatorów festiwalu.

Wśród gwiazd tegorocznego festiwalu w Tczewie znaleźli się m.in. Natalia Nykiel, Natalia Przybysz oraz pochodzący z niedalekiego Przemkowa Igor Herbut.

Konkurs!

Mamy dla Was jeden egzemplarz tomiku "Repasaże marzeń" wraz z autografem autora. By zdobyć szansę na jego posiadanie wystarczy poprawnie odpowiedzieć na jedno pytanie!

Gdzie znajduje się płaskorzeźba przedstawiona na fotografii?


Odpowiedzi prosimy publikować pod konkursowym postem na naszym profilu na facebooku.

Na odpowiedzi czekamy do 18 września, do godziny 12:00.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.