Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Duże zainteresowanie akcjami zdrowotnymi w salce parafialnej

Autor admin
Data utworzenia: 14 wrzesień 2018, 10:31 Wszystkich komentarzy: 17


Duże zainteresowanie akcjami zdrowotnymi w salce parafialnej

2 września w salce parafialnej przy kościele farnym św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się druga akcja profilaktyki zdrowotnej. Organizatorzy zachęceni sukcesem już teraz zapraszają na kolejne tego typu wydarzenia - tym razem z sąsiedniej chojnowskiej parafii.

- Akcja cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż ta pierwsza. Po każdej mszy przychodziło sporo osób, aby sprawdzić poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi czy zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania. U 6 osób, które miały złe wyniki cukru podczas poprzedniej akcji wydaliśmy bezpłatnie glukometry – mówi organizator, lekarz Paweł Grabek.

Inicjatorzy zaznaczają, że inicjatywa ma na celu zwrócić uwagę mieszkańców na ich zdrowie - Ludzie są zabiegani, w tygodniu pracują i nie każdy ma czas, aby iść do przychodni na podstawowe badania. Wychodzimy naprzeciw takim osobom.

Organizatorzy zachęcani sukcesem akcji już teraz zapraszają na kolejne tego typu wydarzenia. 16 września będziemy mogli dokonać bezpłatnych badań w salce parafialnej przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Chojnowie.Komentarze

po mszy w salce parafialnej , czy w Chojnowie nie ma innych miejsc no chyba że akcja organizowana przez kościół
zgłoś komentarz
Ludzie są teraz zabiegani, nie mają czasu w tygodniu do lekarza pójść, myślę ze sobota i niedziela to dobre dni na coś takiego. Salka parafialna to pewnie dlatego ze nieodpłatnie udostępniona.
zgłoś komentarz
Czuć że wybory się zbliżają :(
Szkoda że w to wszystko dała wciągnąć się parafia, widać ze Pan Radny idzie w zaparte- ulotki, listy poparcia. Ja już szczerze zaprzestałam otwierać drzwi bo strasznie wszystko to pompowane.

A te Państwo co są obok pana radnego to lekarze? Jeden Pan jest bardzo podobny do pana Pawła. To chyba brat? A ta panna obok to przypadkiem nie dziewczyna? Drugą panią kojarzę z bloków.
Czy osoby postronne, które nie są związane ze służbą zdrowia mogą nakładać ten fartuszek? Chyba nie wypada?
zgłoś komentarz
Dla mnie to duże brawa dla księdza proboszcza za udostępnienie tej salki pod taka akcję, widać ze ksiądz wie co robi i co się będzie ludziom podobało. Wiadomo zawsze ktoś będzie narzekał jak to u ludzi. Jak ja byłem na pierwszej akcji to było bodajże 3 lekarzy, a inni to może studenci czy może pomocnicy, ale przecież do pomocy przy wydawaniu wody, chrupek artykułów to chyba nie trzeba ściągać wybitej sławy profesorów. A jak komuś się coś nie podoba to niech ściągnie 30 lekarzy specjalistów, sprzęt i zorganizuje całodniowe bezpłatne konsultacje medyczne. Powodzenia :)
zgłoś komentarz
fajnie, że parafia zorganizowała takie coś, ja nie byłam i się nie wybiorę raczej, ale moja siostra z mężem i dziećmi byli 2 razy już i mówili, że warto było iść :)
zgłoś komentarz
Ja też nie byłem ale słyszałem , że trochę osób było i dobre chrupki rozdawali. Chyba na 16 września sam wpadnę i zobaczę co i jak ten Grabek organizuje :)
zgłoś komentarz
Od radnego i to jeszcze na dodatek od lekarza oczekiwałbym nieco więcej niż tylko bicie piany. To przedstawieni w salce katechetycznej było , jak na radnego, żenujące. Przecież to On sprawuje nadzór nad naszym ośrodkiem zdrowia na Legnickiej. Niedawno przyjmował sprawozdanie z działalności ośrodka od , że się tak wyrażę , od kierownika. Więc pytam radnego: dlaczego lekarz pierwszego kontaktu w Chojnowie nie zrobi tego typu badania w czasie wizyty. Przecież ten lekarz ma moją kartotekę z wpisami o moim leczeniu. Dlaczego nie opracowano badań profilaktycznych w zależności od wieku pacjenta . Widzę że wg pana Grabka tylko apostołowie Piotr i Paweł będą sprawować prawidłowy nadzór nad naszym zdrowiem. Radni i Urząd Miasta umywa ręce i to święconą wodą.
zgłoś komentarz
tak,tak,najlepiej nic nie robić ,tylko biadolić jak jest niedobrze,ten pan radny Grabek ,coś się stara robić w mieście ,a gdzie są pozostali radni?co Oni robią?
zgłoś komentarz
Mi tez wiele rzeczy się nie podoba co się dzieje w naszym mieście, ale żeby czepiać się jedynego radnego któremu jeszcze coś się chce robić to już bez sensu. Przecież ten radny, jako lekarz mógłby wyjechać za granice i mieć w nosie Chojnów czy jakieś wybory lokalne, a jednak chce coś robić i to tutaj na miejscu, w Chojnowie to się ceni!
zgłoś komentarz
Szanowny panie slawek 61 pisze pan że „ tak,tak,najlepiej nic nie robić ,tylko biadolić jak jest niedobrze,ten pan radny Grabek ,coś się stara robić w mieście ,a gdzie są pozostali radni?co Oni robią?”. Proszę pana niekoniecznie ktoś kto nie udziela się społecznie nic nie robi. Natomiast jeśli jest się radnym to ma się obowiązki wynikające ze sprawowania mandatu. Dotyczy to wszystkich radnych. Między innymi przyjmowali informację lub ściślej dane statystyczne od kierownika przychodni podległej UM i żaden radny nie zabrał głosu . Po prostu nie znają tematu lub szkoda było czasu . Szybciej skończyło się posiedzenie i można było wziąć należne z kasy i do domu. Jeśli piszemy tu o panu radnym Grabku to podtrzymuję to co napisałem wcześniej . Nie jest jego rolą rozdawania nawet najlepszych chrupek chyba że został już przedstawicielem handlowym producenta.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.