Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zabrzmiał pierwszy dzwonek [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 03 wrzesień 2018, 11:52 Wszystkich komentarzy: 0


Zabrzmiał pierwszy dzwonek [ZDJĘCIA]

W szkołach miasta i gminy Chojnów wybrzmiał dziś pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. Jak zawsze towarzyszyliśmy uczniom w inauguracji roku szkolnego.

Uroczystości inaugurujące rok szkolny 2018/2019 rozpoczęły się we wszystkich szkołach na terenie Chojnowa punktualnie o godzinie 9:00. Szkoły Podstawowe dzisiejszy dzień celebrowały na boiskach, natomiast gimnazja i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w salach sportowych i aulach.

Wydarzenie szczególny charakter przyjęło w chojnowskich gimnazjach, bowiem było to ostatnie rozpoczęcie roku w tych wygaszanych placówkach.

Inauguracja nowego roku szkolnego stanowiła również okazję do powitania nowych uczniów i nauczycieli. Zmiany personalne ze względu na trwającą reformę oświatową były duże - wielu pedagogów z likwidowanych gimnazjów rozpoczęło pracę w szkołach podstawowych.

Wydarzenia rozpoczynające rok szkolny od dziesiątek lat stanowią również okazję do uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej. Patriotyczny charakter inauguracji wzmagała obchodzona w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkoła Podstawowa nr3

Szkoła Podstawowa nr4

Gimnazjum nr 1

Gimnazjum nr 2

Powiatowy Zespół Szkół


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.