Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Burmistrz nagrodził najzdolniejszych, najaktywniejszych i najsprawniejszych [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 30 sierpień 2018, 21:24 Wszystkich komentarzy: 1


Burmistrz nagrodził najzdolniejszych, najaktywniejszych i najsprawniejszych [ZDJĘCIA]

O godzinie 17:00 w Domu Schrama rozpoczęła się coroczna uroczystość nagrodzenia najzdolniejszych chojnowskich uczniów, w których ręce powędrowały stypendia Burmistrza Miasta Chojnowa.

Uroczystość - oprócz nagrodzonych uczniów i ich opiekunów - zaszczycili także dyrektorzy i nauczyciele z chojnowskich szkół, którzy od lat kształcą odnoszącą sukcesy młodzież.

Warto zaznaczyć, że stypendia za osiągnięcia naukowe powędrowały do osób, które w minionym roku szkolnym osiągnęły średnią: w szkołach podstawowych 5.8, w gimnazjach (i klasach siódmych SP) 5,6, i 5.4 w szkołach ponadgimnazjalnych. W przypadku stypendiów w dziedzinach artystycznych i sportowych decydowały osiągane wyniki na zawodach czy konkursach. Reasumując - nagrody powędrowały do najlepszych z najlepszych.

- Samorząd bardzo dużą wagę przywiązuje do możliwości rozwoju dla naszych dzieci i młodzieży, stąd gro środków z budżetu miasta przeznaczanych jest na rozwój chojnowskiej oświaty, kultury i sportu - mówił burmistrz Jan Serkies - Przypomnę, że jako jedni z nielicznych w kraju prowadzimy naukę pływania dla wszystkich dzieci w ramach lekcji wychowania fizycznego. Gro kółek artystycznych i naukowych - w tym roku będzie ich jeszcze więcej - powoduje, że nasze dzieci mają jeszcze lepsze warunki rozwoju - dodał.

Spośród wszystkich nagrodzonych osób, najlepszym wynikiem poszczycić mógł się Jakub Wengrzyn z Gimnazjum nr 2, który w minionym roku szkolnym osiągnął średnią 6.0!

W części artystycznej przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci kształcące się w szkole tańca towarzyskiego, założonej przez Beatę i Piotra Krzyżanowskich.


Przejdźmy do bohaterów dzisiejszego dnia! Stypendium Burmistrza Miasta Chojnowa odebrali:

Stypendia naukowe za wyniki w nauce: Kacper Kapral, Marcin Janicki, Maja Marysiewicz, Zuzanna Bajek, Natalia Roznowska, Natalia Borowy, Agnieszka Jakubiak, Kacper Rogowski, Natalia Moskwa, Aleksandra Cawrycz, Julia Kałwak, Agnieszka Kurczak, Agnieszka Miłuch, Sławomir Czapski, Michał Graban, Jakub Wengrzyn, Kacper Rubik, Gabriela Spes, Michał Janusz, Natalia Smoleń, Wiktor Ziembowicz oraz Weronika Waganiak.

Stypendia naukowe za osiągnięcia w nauce: Kajetan Tracz, Natalia Borowy, Mikołaj Wołoszyn, Jakub Wengrzyn, Michał Graban, Michał Janusz oraz Justyna Kłusek.

Stypendia artystyczne: Amelia Kruk, Natalia Roznowska, Dominika Pawłowska, Marceli Sypień.

Nagrody sportowe: Marcel Bijak, Wiktoria Brożyna, Alicja Gałas, Małgorzata Klatka.Komentarze

Przedostatnie zdjęcie, chłopaczek po lewej... Hahaha :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.