Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Targi Edukacyjne w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Aktualizacja 17-03-2012 VIDEO.

Autor admin
Data utworzenia: 15 marzec 2012, 15:16 Wszystkich komentarzy: 0


Targi Edukacyjne w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Aktualizacja 17-03-2012 VIDEO.

Dziś, tj. 15 marca 2012 r. w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie odbyły się Targi Edukacyjne – „Dzień Kariery”. Spotkanie miało na celu przedstawić uczniom ostatnich klas gimnazjalnych ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z okolicy. Zaprezentowały się szkoły z Chojnowa, Legnicy oraz Bolesławca.

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a uczniowie trzecich klas gimnazjalnych staną przed trudnym wyborem – wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Wybór ten często decyduje o przeszłości, w końcu wtedy z reguły kształtuje się światopogląd i wybiera kierunek późniejszych studiów bądź wkracza na rynek pracy. Chcąc ułatwić swoim uczniom podjęcie tej trudnej decyzji Gimnazjum nr 1 w Chojnowie zorganizowało Targi Edukacyjne, na których zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z Chojnowa i okolic. Każda z przybyłych szkół przedstawić mogła swoją ofertę i zachęcić gimnazjalistów do wstąpienia w jej szeregi.

W sali gimnastycznej swoje stoiska miały:

  • Powiatowy Zespół Szkół z Chojnowa (Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa)
  • Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum. im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy
  • Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy
  • Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu
  • Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
  • V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
  • Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Legnicy

Po około 5 minutowych prezentacjach każdej ze szkół uczniowie mogli porozmawiać z przedstawicielami placówek, zasięgnąć informacji u jej uczniów przybyłych razem z nauczycielami, zapoznać się z przygotowanymi ulotkami.Największym zainteresowaniem uczniów Gimnazjum nr 1 cieszyły się chojnowskie szkoły oraz V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy.

Organizacja Targów Edukacyjnych jest dobrym pomysłem dla zagubionych w natłoku ofert gimnazjalistów. Cieszymy się, że nie słabnie zainteresowanie chojnowskimi szkołami. Troszkę szkoda, że tylko jedno liceum z Legnicy zaprezentowało swoją ofertę, bowiem szkoły właśnie stamtąd cieszą się w ostatnich latach największych zainteresowaniem u uczniów chojnowskich gimnazjów.


AKTUALIZACJA 17-03-2012Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.