Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Pijany kierowca szalał tirem po drodze krajowej nr 94. Obywatelskie ujęcie zapobiegło tragedii

Autor admin
Data utworzenia: 21 sierpień 2018, 09:57 Wszystkich komentarzy: 0


Pijany kierowca szalał tirem po drodze krajowej nr 94. Obywatelskie ujęcie zapobiegło tragedii

Postawą godną naśladowania wykazał się mężczyzna wraz ze swoją partnerką, którzy w Okmianach ujęli nietrzeźwego kierowcę tira poruszającego się drogą krajową nr 94. Kierujący pojazdem ciężarowym na alkomacie wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Potencjalny zabójca za swoje czyny odpowie przed sądem.

- Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym pojazdem marki DAF, który został ujęty w miejscowości Okmiany przez kierującego i pasażera pojazdu marki BMW. Po przybyciu na miejsce policjantów chojnowskiego komisariatu, zgłaszający poinformowali ich, że jadąc od Bolesławca w kierunku Chojnowa byli świadkami jak kierujący pojazdem ciężarowym zajeżdżał drogę innym pojazdom i zjeżdżał na przeciwny pas drogi. Kierowca BMW mając podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy jechał cały czas za nim informując o całym zdarzeniu Policję. Kierowca tira w miejscowości Okmiany widząc stację paliw, zjechał na nią, po czym wysiadł z pojazdu zataczając się - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Zgłaszający nie zwlekając podbiegł do pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki celem uniemożliwienia dalszej jazdy. Od 36-latka kierującego DAF-em wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnym areszcie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Dzięki odpowiedniej, zdecydowanej i szybkiej rekcji 30-letniego mężczyzny i jego 26-letniej partnerki nietrzeźwy kierujący pojazdem ciężarowym nie uniknie odpowiedzialności karnej za jazdę na „podwójnym gazie” i spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki takiej postawie nie doszło do tragedii na drodze - czytamy w policyjnym komunikacie.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform