Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Pijany kierowca szalał tirem po drodze krajowej nr 94. Obywatelskie ujęcie zapobiegło tragedii

Autor admin
Data utworzenia: 21 sierpień 2018, 09:57 Wszystkich komentarzy: 0


Pijany kierowca szalał tirem po drodze krajowej nr 94. Obywatelskie ujęcie zapobiegło tragedii

Postawą godną naśladowania wykazał się mężczyzna wraz ze swoją partnerką, którzy w Okmianach ujęli nietrzeźwego kierowcę tira poruszającego się drogą krajową nr 94. Kierujący pojazdem ciężarowym na alkomacie wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Potencjalny zabójca za swoje czyny odpowie przed sądem.

- Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym pojazdem marki DAF, który został ujęty w miejscowości Okmiany przez kierującego i pasażera pojazdu marki BMW. Po przybyciu na miejsce policjantów chojnowskiego komisariatu, zgłaszający poinformowali ich, że jadąc od Bolesławca w kierunku Chojnowa byli świadkami jak kierujący pojazdem ciężarowym zajeżdżał drogę innym pojazdom i zjeżdżał na przeciwny pas drogi. Kierowca BMW mając podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy jechał cały czas za nim informując o całym zdarzeniu Policję. Kierowca tira w miejscowości Okmiany widząc stację paliw, zjechał na nią, po czym wysiadł z pojazdu zataczając się - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Zgłaszający nie zwlekając podbiegł do pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki celem uniemożliwienia dalszej jazdy. Od 36-latka kierującego DAF-em wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnym areszcie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Dzięki odpowiedniej, zdecydowanej i szybkiej rekcji 30-letniego mężczyzny i jego 26-letniej partnerki nietrzeźwy kierujący pojazdem ciężarowym nie uniknie odpowiedzialności karnej za jazdę na „podwójnym gazie” i spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki takiej postawie nie doszło do tragedii na drodze - czytamy w policyjnym komunikacie.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform