Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gmina Chojnów inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej. Zobacz dwie zakończone inwestycje

Autor admin
Data utworzenia: 17 sierpień 2018, 11:36 Wszystkich komentarzy: 1


Gmina Chojnów inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej. Zobacz dwie zakończone inwestycje

Rok 2018 w gminie Chojnów upływa pod znakiem poprawy infrastruktury drogowej. W minionym tygodniu informowaliśmy o pracach nad budową drogi w Rokitkach - to jednak nie jedyna tegoroczna inwestycja finansowana z budżetu gminy Chojnów.

Listę tegorocznych inwestycji rozpoczęła przebudowa nawierzchni drogi w Okmianach na długości 1.130 m. Zakres inwestycji realizowanej na terenie tego sołectwa obejmował m.in.:

- wykonanie miejscowej rozbiórki nawierzchni bitumicznej gr. 7 cm na powierzchni 40,00 m2

- wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni o powierzchni 3409,25 m2, mijanki o powierzchni 42,00 m2 oraz zjazdów na drogi gminne o powierzchni 102,40 m2 z pełną podbudową

- wykonanie nakładki bitumicznej z betonu asfaltowego AC11S gr. 5 cm po zagęszczeniu na istniejącej już jezdni bitumicznej o powierzchni 795.75 m2

- wykonanie zjazdów indywidualnych o powierzchni 147,60 m2 o następującej konstrukcji: podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm gr. 20 cm po zagęszczeniu, warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S gr. 5 cm

- wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm gr. 15 cm o powierzchni 1040.00 m2

Roboty wykonała Firma Budowlana "FOBIS" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lubinie. Wartość zadania po licytacji wyniosła 694.000,00 zł. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Wydział Geodezji i Kartografii) z programu ochrony, rekultywacji ipoprawy jakości gruntów rolnych w wysokości 237.300,00 zł.


Z nowej drogi cieszyć mogą się także mieszkańcy Czernikowic. Rok temu nawierzchnia ulicy prowadzącej przez ich miejscowość została rozebrana w związku z budową sieci kanalizacji sanitarnej. Tegoroczna inwestycją podyktowana była chęcią przywrócenia należytego stanu technicznego drogi.

Nowa nawierzchnia wykonana została na długości około 1,500 metrów. Szerokość drogi wynosi od 3m do 4,5m a łączna powierzchnia nowej nawierzchni to ok. 5.800 m2.
W ramach zadania wykonano również asfaltowe zjazdy na posesje o łącznej powierzchni ok. 510 m2 oraz na całej długości drogi utwardzone pobocza o powierzchni ok. 1.500 m2.

Koszty rozliczone zostały w ramach ogólnego zadania „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla wsi Czernikowice, etap III” którego wartość wyniosła 4.291.371,69 zł brutto.


Zobacz również: Rokitki: 261 metrów nowej drogi dla mieszkańców wsi [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe / Urząd Gminy Chojnów

Czernikowice:

Okmiany:
Komentarze

Goliszów też może się pochwalić nowym odcinkiem drogi... W miejscu gdzie miała istnieć droga asfaltowa została zebrana dotychczasowa nawierzchnia na głębokość 30-50 cm tak, że mieszkańcy nie mają dostępu do swoich posesji. Od 3 tygodni sytuacja nie ulega poprawie, a firma "realizująca" inwestycję zabrała sprzęt i chyba zapomniała o nieskończonej robocie. Skandal!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.