Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jan Serkies ogłasza swój start w wyborach

Autor admin
Data utworzenia: 17 sierpień 2018, 09:14 Wszystkich komentarzy: 14


Jan Serkies ogłasza swój start w wyborach

Znamy już pierwszego kandydata na burmistrza Chojnowa - o kolejną reelekcję starać będzie się Jan Serkies - Tradycyjnie rozliczę się skrupulatnie z kadencji, która za moment minie i przedstawię nowy program do akceptacji mieszkańcom - zaznacza.

Burmistrz Jan Serkies urząd pełni od 2002 roku czyli już cztery kadencje. Do większości wyborów startował jako faworyt i ogromne poparcie ze strony mieszkańców zdobywał już w pierwszej turze głosowania. Czy tak samo będzie w tym roku? Burmistrz swoją pracę na rzecz chojnowian ocenia pozytywnie.

- Na pewno sukcesem jest to, że miasto od lat rozwija się. Przemysł w mieście kwitnie. Udało się pozyskać sporo pozabudżetowych środków finansowych, między innym z Regionalnego Programu Operacyjnego, efekty są widoczne i namacalne. Widać je gołym okiem. Widzą je przede wszystkim ci, którzy przyjeżdżają do miasta – zaznacza.

Ogłoszenie programu wyborczego kandydata na burmistrza nastąpi na przełomie września i października. Jak sam dodaje - Ludzie zachowują ulotki wyborcze, które rozdajemy i mają możliwość rozliczenia mnie i mojego zespołu z naszego programu, naszych propozycji. Rozliczę się z danych obietnic i zaproponuję kolejne nowe rozwiązania dla miasta i jego mieszkańców. Jeśli ocenią dobrze mijającą kadencję i zaufają mi na kolejne cztery lata, zrobię wszystko by ich nie zawieźć.

inf. lca.pl


Komentarze

Żadna nowina, gdyby nie startował była by to ważna informacja, on będzie do dożywocia. Sam się chwali, no przecież sam się nie będzie ganił (od tego są media, których brak, tak samo z rozliczaniem, sam będzie się rozliczał, śmiechu warte) że coś mu nie wyszło, że działa tylko i wyłącznie na utrzymanie swojej oligarchii i utrzymanie następnej kadencji. Bardzo boleję że niema nikogo poważnego kto by mógł z nim stanąć w szranki, niema odwagi tego zrobić, osobiście uważam że Serkies jest już dwie kadencje za długo, a im dłużej, no niestety , tym gorzej dla miasta. Odejdź człowieku, daj szanse temu miastu...
zgłoś komentarz
Trzeba się zgodzić z powyższym komentarzem w zakresie braku możliwości prowadzenia z Panem Burmistrzem dialogu na forum. Jest opcja na Chojnów EU " Burmistrz odpowiada", ale to pytania są niewidoczne dla wszystkich czytelników i odpowiadania na nie po prostu jest wybiórcze - najczęściej Pan Burmistrz zachowuje milczenie. To należy usprawnić, zapewnić obywatelom elektroniczny kontakt z Panem Burmistrzem z możliwością komentowania wagi problemu przez innych. W końcu to nasze wspólne miasto Chojnów. Co do oceny pracy Pana Serkiesa - rzeczywiście w mieście dzieje się wiele, ale czy to jest wystarczające czy też nie - trudno z zewnątrz oceniać. Jedyne jest pewne : władze powinny mieć na uwadze zdanie mieszkańców, bo o zaspokajanie potrzeb społeczności tu chodzi. Reasumując : kolejny start Pana Serkiesa w wyborach poddany zostanie ocenie mieszkańców i to oni większością głosów wybiorą.
zgłoś komentarz
Ja bym zaproponowała,żeby Pan Burmistrz, który jak większość włodarzy już dawno jest w stanie odrealnienia i nie ma pojęcia jak żyją zwykli ludzi obniżył sobie pensję najlepiej do trzech najniższych krajowych.Ciekawa jestem czy kolejna kadencja byłaby dla Pana tak atrakcyjna?W Chojnowie zresztą jak i w większości małych miasteczek jest totalna lipa.Brak miejsc pracy dobrej jakości.Wkoło obozy koncentracyjne, które mają rację bytu tylko w krajach trzeciego świata.!Gdzie są mieszkania komunalne?Dlaczego zamiast mieszkań buduje Pan fontanny , siłownie i stadiony?Czy tam ludzie mają zamieszkać???.Ja nie wiem czy Powinien Pan zostać Burmistrzem, ponieważ Pan nic nie może zrobić dla zwykłego człowieka.Zapytam Pana także z ciekawości , czy wie pan ,że w Chojnowie niektórzy mieszkają w kołchozach, ponieważ pozwolono wykupić im mieszkania niesamodzielne co jest niezgodne z prawem.Oczywiście nic Pan z tym nie zrobił.
zgłoś komentarz
Witam,

Proponuję aby swoje żale odnośnie burmistrza przelać na kartę do głosowania w dniu wyborów. A temat drugi to rada miasta, której członkowie są finansowa powiązani z UM ponieważ większość z nich to pracownicy sfery budżetowej. Aby coś się zmieniło do rady w większości muszą wejść ludzie którzy nie są tz. budżetówki.
zgłoś komentarz
Ooo to racja, szczególnie chodzi o nauczycieli , nie tylko, ale oni przeważają a nic nie robią, nie tylko radzie miasta, ale też starostwie i nadal się pchają. Poco? PO KASĘ! przyjdzie czas przed wyborami wypunktować darmozjadów, tych co są obecnie i nowych co idą, POCO? PO KASĘ! Na Serkiesa głosu nigdy nie oddam.
zgłoś komentarz
No to jedyne rozwiązanie obniżyć pensję Burmistrzowi i przekazać na cele społeczne.No i oczywiście osobom z rady miasta zrobić to samo.Powiązać zarobki wierchuszki z zarobkami zwykłych obywateli.Czy jest jakiś kandydat, który będzie budował tanie mieszkania komunalne, tworzył miejsca pracy dobrej jakości, dbał o usługi publiczne na wysokim poziomie, walczył z lobby kościelnym, finansował in vitro, dbał o bezdomne zwierzęta, prowadził dialog z obywatelami, tępił afery? Na taką osobę zagłosuję.
zgłoś komentarz
Nawiązując do lobby kościelnego jestem za tym żeby to przerwać, w tej chwili kościół poprzez burmistrza Jana wybiera nawet kierownictwo w oświacie, żenada
zgłoś komentarz
Jan Serkies, burmistrz Chojnowa: 159.033,53 zł jedna z najwyższych zarobków w Polsce, ma wyższe zarobki od prezydentów dużych miast we wsi 14 tyś. Dzięki komu, dzięki radnym, on sobie podwyższa a oni to popierają.
zgłoś komentarz
"Jan Serkies - Tradycyjnie rozliczę się skrupulatnie z kadencji" no to jest mistrzostwo świata, wszyscy wierzymy że zrobi to bardzo krytycznie i wypunktuje sam siebie, ale jazda dla głupich. Chłopie chociaż nie obrażał byś inteligencji wyborców, taki tekst to kupi twój elektorat po 60tce, nikt rozumny tego co mówisz nie bierze na poważnie.
zgłoś komentarz
Czyli chce nam zafundować następne 5 lat syfu, a sobie ,żonce i dzieciakowi ciepłe posadki za dobre pieniążki! Wała! Czas pogonić tych leśnych dziadków! a raczej dziadów! Chojnów zasługuje na coś lepszego niż pas startowy w centrum, brodzik i supermarkety! Gdzie miejsca pracy? gdzie przyzwoite zarobki? mieszkania komunalne dla młodych? gdzie parkingi-ulice pozastawiane, że przejechać trudno, jedynie boisk ci u nas dostatek-pozamykanych, gdzie miejsca wypoczynku? Chojnów to jedna betonowa pustynia nieprzyjazna dla ludzi i zwierząt! Czas to zmienić! A twarzą tych zmian z pewnością nie jest i nie będzie pan Serkies .
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.