Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowskie obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem parlamentarzystów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 15 sierpień 2018, 13:35 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowskie obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem parlamentarzystów [ZDJĘCIA]

Kilkanaście minut po godzinie 11:00 przez obeliskiem na ulicy Chmielnej rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz parlamentarzyści - poseł Ewa Szymańska i senator Dorota Czudowska.

Dzisiejsze obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Po godzinie 11:00 uczestnicy nabożeństwa w uroczystym pochodzie przeszli przez miasto pod obelisk na ulicy Chmielnej, gdzie wspólnie uczcili pamięć żołnierzy - bohaterów walk o wolną Polskę.

Wydarzenie zostało uświetnione udziałem Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara. Ceremonii tradycyjnie towarzyszyli członkowie chojnowskiej drużyny Związku Strzeleckiego.

- Rocznica bitwy warszawskiej kieruje naszą uwagę na to co w życiu państw i narodów jest najważniejsze - na cnoty narodowe, na umiłowanie wolności, honor i wierność służbie ojczyzny - dlatego co roku spotykamy się tutaj przed obeliskiem, aby pokłonić się żołnierzom wszystkich polskich wojen i bitew. Bez ich ofiary nie byłoby Polski - zaznacza burmistrz Jan Serkies.

Kulminacją wydarzenia było złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem. W trakcie tej krótkiej ceremonii oddano hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy walczyli o wolną Polskę - Ich bohaterstwo to wzór patriotycznej postawy do naśladowania - dodał burmistrz.

Kwiaty przed obeliskiem złożyli przedstawiciele lokalnych samorządów, partii Prawo i Sprawiedliwość oraz przedstawiciele służb mundurowych na czele z bohaterami dzisiejszego dnia - żołnierzami. Złożenie kwiatów poprzedziło odczytanie Apelu Pamięci przez Czesława Dula - komendanta chojnowskiej drużyny Związku Strzeleckiego.

Uroczystość pod obeliskiem to zaledwie część wydarzeń zaplanowanych na dzisiejszy dzień. O godzinie 15:00 na chojnowskim Rynku odbędzie się II spotkanie imieninowe Marii, Maryś, Marysieniek...

Zobacz również: Nie tylko Trubadurzy! Zobacz plan chojnowskich obchodów Święta Wojska Polskiego i imienin MariiKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.