Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Skradziony we Wrocławiu samochód odnaleziono w lesie pod Chojnowem

Autor admin
Data utworzenia: 14 sierpień 2018, 11:28 Wszystkich komentarzy: 3


Skradziony we Wrocławiu samochód odnaleziono w lesie pod Chojnowem

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z komisariatu policji na wrocławskich Krzykach otrzymali informację o kradzieży osobowego Audi A6. Działania operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do Chojnowa...

- Jak ustalili policjanci z Wrocławia, skradzione Audi zaparkowane było przy ulicy Orzechowej. Rano właściciel pojazdu przyszedł do samochodu i stwierdził, że nie ma go na parkingu. Od razu zawiadomił funkcjonariuszy szacując wartość auta na kwotę 35 tysięcy złotych. Okazało się, że wewnątrz samochodu była jeszcze kamera i kosiarka - czytamy w komunikacje opublikowanym przez policję.

- Funkcjonariusze z komisariatu na Krzykach, natychmiast rozpoczęli czynności operacyjne zmierzające do odzyskania pojazdu i zatrzymania sprawcy kradzieży. Trwające dwa dni ustalenia i ścisła współpraca z policjantami z powiatu legnickiego, doprowadziły policjantów aż do lasu, w pobliżu Chojnowa. Tam też odnaleziono skradzione auto, a w nim siedział poszukiwany przez kryminalnych złodziej. Był kompletnie zaskoczony przybyciem policjantów z Chojnowa, którzy zatrzymali 37-latka.

Auto zostało zabezpieczone, a mężczyzna podejrzany o kradzież trafił do policyjnego aresztu. 37-latek nie przyznał się do przestępstwa, tłumacząc, że ktoś kogo nie zna, przywiózł go do lasu i kazał czekać wewnątrz samochodu - Skomplikowane i mało wiarygodne wyjaśnienia zatrzymanego, nie przekonały ani policjantów, ani prokuratora. 37-latkowi przedstawiony został zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W ubiegłym roku opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na działanie podejrzanego, w ramach powrotu do przestępstwa, sąd może zwiększyć odpowiedzialność karną za popełniony czyn, nawet o połowę.

źródło: materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

To 27-latek czy 37-latek? Bo się zdecydować nie możecie. Czy wy w tej redakcji nie czytacie i nie robicie korekty przed publikowaniem artykułu?
zgłoś komentarz
Co się czepiasz!!!! 10+ dobra zmiana .
zgłoś komentarz
37, już poprawione :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.