Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rokitki: 261 metrów nowej drogi dla mieszkańców wsi [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 09 sierpień 2018, 13:44 Wszystkich komentarzy: 0


Rokitki: 261 metrów nowej drogi dla mieszkańców wsi [ZDJĘCIA]

Od kilku tygodni trwają prace nad przebudową drogi gminnej w Rokitkach, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego. Inwestycja realizowana na zlecenie Urzędu Gminy obejmuje budowę nowej nawierzchni drogi, chodnika oraz wykonanie odwodnienia.

Nowa nawierzchnia jezdni wykonana w technologii bitumicznej zostanie zrealizowana na długości 261 metrów. Projekt obejmuje ponadto wykonanie chodników z kostki betonowej wibroprasowanej, zejścia oraz zjazdów na posesje oraz poboczy tłuczniowych.

Zaprojektowana nawierzchnia jezdni na całej powierzchni będzie zazbrojona drogową siatką szklaną do bitumu typu Drog-glass 100/100 lub materiałem o równoważnych parametrach.

Wzdłuż drogi do wysokości biblioteki wykonany zostanie chodnik dla pieszych. Nawierzchnia chodnika będzie wykonana z kostki betonowej wibroprasowanej o grubości 8 cm (kolor szary) o szerokości 1,25m. Chodnik ograniczony będzie krawężnikami betonowymi oraz obrzeżami betonowymi od strony posesji (za wyjątkiem zjazdów). Nawierzchnie zjazdów będą wykonane z kostki betonowej o grubości 8 cm koloru czerwonego - informuje Janusz Cygan - Specjalista ds. inwestycji i remontów w Urzędzie Gminy Chojnów.

Inwestycja jest realizowana przez wybraną w przetargu spółkę FOBIS z Lubina. Wartość inwestycji wyniosła 326.199,68 zł (brutto). Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - operacja dotycząca infrastruktury drogowej w zakresie włączenia poprzez budowę lub przebudowę publicznych dróg w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Poziom dofinansowania 63,63% kosztów zadania(tj.ok. 207.560,86 zł), pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy (tj.ok. 118.638,82 zł).


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.