Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Jedziesz na wakacje? Sprawdź ubezpieczenie!

Author: Partnerstwo
Creation date: 08 August 2018, 14:56


Jedziesz na wakacje? Sprawdź ubezpieczenie!

Przygotowujesz się do wakacyjnego wyjazdu? W takim razie to najlepsza okazja, żeby sprawdzić stan swoich ubezpieczeń. Czy na pewno polisy, które posiadasz jako kierowca, pozwalają czuć komfort w trakcie odległej podróży? Prawdopodobnie warto sięgnąć głębiej do portfela, żeby po prostu wykupić dodatkowe polisy, idealne na wakacje. Które wybrać pod kątem urlopu?

OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów w Polsce. Od opłat nie opłaca się migać, ponieważ kary wynoszą nawet kilka tysięcy złotych. Kilka lat temu ceny OC poszybowały w górę, ale obecnie wyhamowały na wysokim, choć stabilnym poziomie. Akurat ta polisa niewiele wnosi w przypadku wakacji poza tym, że możemy liczyć na zwrot kosztów z tytułu straty, odwołując się do ubezpieczyciela sprawcy danego zdarzenia. Wiesz jednak, że na wakacjach mogą zdarzyć się najróżniejsze kłopoty, nie tylko stłuczka drogowa z winy innego kierowcy.

Zweryfikuj, do kiedy masz ważne ubezpieczenie, aby zawczasu załatwić sobie kolejne. Lepiej, żeby wakacje nie pokrzyżowały Ci możliwości zakupu nowego OC, ponieważ każdy dzień bez ważnej polisy oznacza wspomnianą już, wysoką karę. Sprawdź ubezpieczenie auta na kalkulator-oc-ac.auto.pl i znajdź oszczędności sięgające nawet kilkuset złotych. W sam raz, żeby wykupić sobie dodatkowe polisy, które przydadzą się w podróży.

Ubezpieczenie NNW

Skrót ubezpieczenia NNW oznacza „od następstw nieszczęśliwych wypadków”. Jedziesz na narty, snowboard, a może po prostu krajoznawczą wycieczkę lub festiwal? Lepiej dmuchać na zimne. W każdych okolicznościach mogą przydarzyć się kontuzje, urazy, wypadki. Nie życzymy tego nikomu, ale możesz trafić do szpitala. Podstawowa EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która przysługuje po wizycie w lokalnym oddziale NFZ, nie zapewnia szczególnie szerokiej opieki medycznej – nic ponad podstawę. Za to pakiet NNW może zagwarantować szeroką opiekę medyczną, transport do kraju, a nawet wypłatę odszkodowania lub pieniędzy po trwałym kalectwie lub zgonie. Zdajemy sobie sprawę, jak to brzmi w trakcie przygotowań do wakacji, ale… no właśnie, „wypadki chodzą po ludziach”, dlatego lepiej zawczasu przemyśleć finansową ochronę siebie i najbliższych.

Autocasco

Ubezpieczenie AC daje znacznie większą ochronę niż standardowe OC. Z autocasco możemy liczyć na odszkodowanie w przypadku kradzieży czy jakiegokolwiek zniszczenia pojazdu. Zaskoczy Cię pożar, huragan, a może grupka chuliganów rysujących lakier zagranicznym samochodom? W każdym przypadku otrzymasz finansowy zwrot poniesionych kosztów. AC obciąża budżet, ale opłaca się w przypadku nowych i cennych pojazdów.

Minicasco

Nie chcesz lub nie możesz kupić AC, ale szukasz dodatkowej ochrony? Pewnym kompromisem może być oferta wybranych towarzystw ubezpieczeniowych, znana jako minicasco (czasem smart casco). To polisa węższa niż pełne AC, która obejmuje tylko kilka ryzyk, przede wszystkim ryzyko kradzieży. Minicasco jest znacznie tańsze niż kompletne autocasco, dlatego poleca się je przede wszystkim właścicielom starszych i mniej wartościowych samochodów, w przypadku których zakup AC się nie kalkuluje.

Assistance

Anglik użyłby w tym momencie zwrotu „last, but not least”. Od assistance powinniśmy nawet zacząć ten artykuł. Ubezpieczenie na wakacje, daleką podróż własnym samochodem? Właśnie ta polisa gwarantuje szerokie wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Wyobraź sobie, że potrzebujesz lawety, wsparcia prawnika czy noclegu po wypadku. Kłopotliwe, prawda? Ale nie z pakietem assistance, który uwzględnia właśnie tak nietypowe sytuacje!