Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rokitki toną w śmieciach. Lokalni strażacy działają i zwracają się z apelem do turystów

Autor admin
Data utworzenia: 07 sierpień 2018, 14:22 Wszystkich komentarzy: 3


Rokitki toną w śmieciach. Lokalni strażacy działają i zwracają się z apelem do turystów

Rokitki nie przypadkowo mogą szczycić się tytułem wakacyjnej stolicy gminy Chojnów. Miejscowość ta rokrocznie w czerwcu, lipcu i sierpniu przyciąga do siebie setki turystów, chcących odpocząć przy grillu czy piwie nad brzegiem jeziora. To zainteresowanie ma jednak i swoje ciemne strony - są nimi przede wszystkim śmieci jakie napotkać możemy w okolicznych lasach i nad brzegiem jezior i stawów. Problem ten powraca rokrocznie i stanowi nie tylko problem estetyczny, ale i ekologiczny.

Duża część wczasowiczów za cel wypoczynku wybiera dzikie kąpieliska. To właśnie w okalających je lasach i na plażach śmieci napotkać możemy niemal na każdym kroku - są to przede wszystkim opakowania po jedzeniu i butelki.

Z apelem do turystów o zabieranie ze sobą swoich śmieci zwracają się strażacy z Ochtoniczej Straży Pożarnej w Rokitkach, którzy w minionym miesiącu przeprowadzili akcję oczyszczania brzegu przy jednym ze zbiorników wodnych. Ogromny kontener zapełnił się odpadami w ciągu kilku godzin... - Butelki, kartony, pudełka, pudełeczka a nawet fotel, opona czy zużyte pampersy i podpaski. Tym uraczyli naszą miejscowość goście z okolicznych miast i miejscowości. Jako mieszkańcy Rokitek jesteśmy oburzeni zachowaniem przyjezdnych, którzy nie potrafią zachować po sobie czystości na zamkniętych zresztą dla turystów prywatnych zbiornikach wodnych - czytamy na facebookowym profilu OSP KSRG Rokitki.

Pozostawione w lesie foliowe opakowania, szklane butelki czy puszki po napojach i piwie stwarzają bardzo duże zagrożenie dla żyjących tam dzikich zwierząt. Zwierzęta zjadają pozostawione w lesie i na jego obrzeżach śmieci, plastikowa folia zatyka ich przewód pokarmowy, a to prowadzi do śmierci w okropnych męczarniach. Szacuje się, że każdego roku z powodu nieodpowiedzialności ludzi, którzy zostawiają odpady w lesie, ginie na świecie około 2 milionów zwierząt.

Dołączamy się do apelu wystosowanego przez mieszkańców Rokitek. Przyniosłeś pełne? Zabierz puste!


Komentarze

Przepraszam , ale to nie turyści śmiecą. To chojnowskie buce i prymitywy lub inaczej zdziczały odłam społeczeństwa.
zgłoś komentarz
Podpowiadam. na rokitkach jest żwirowisko jedno to nieczynne tam co weekend pełno takich co robią wieli syf. wystarczy ukryta kamerka i moozna co najmniej kilkunastu skasować na duże mandaty, które pokryją częściowo to zaśmiecanie. Tylko trzeba chcieć wszystko da sie wyłapac nawet tablice rejestracyjne
zgłoś komentarz
ri-pii, jak wiesz że z Chojnowa to na pewno też wiesz kto dokładnie, to proszę zgłaszaj gdzie trzeba ;) a jak to tylko domysły to nie siej propagandy
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.