Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Całkiem dobre miejsce Chojnowa w rankingu użłobkowienia gmin

Autor admin
Data utworzenia: 07 sierpień 2018, 11:36 Wszystkich komentarzy: 0


Całkiem dobre miejsce Chojnowa w rankingu użłobkowienia gmin

Chojnów znalazł się na 55. pozycji wśród miasteczek Polski w rankingu użłobkowienia opublikowanym w najnowszym numerze pisma "Wspólnota". To dobry wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w klasyfikacji miasteczek uwzględniono łącznie 589 miejscowości.

Klasyfikacja miasteczek obejmuje wszystkie miasta nieposiadające statusu miasta powiatowego lub wojewódzkiego. W klasyfikacji dolnośląskiej Chojnów znalazł się na 17. pozycji, przegrywając rywalizację z: Siechnicami, Szklarską Porębą, Polanicą-Zdrój, Obornikami Śląskimi, Piechowicami, Kątami Wrocławskimi, Mieroszowem, Brzegiem Dolnym, Kudową-Zdrój, Gryfowem Śląskim, Stroniem Śląskim, Zawidowem, Bielawą, Leśną, Świebodzicami oraz Dusznikami-Zdrój.

Zestawienie zostało sporządzone na podstawie danych z roku 2016. Wskaźnik użłobkowienia w przypadku Chojnowa wynosi 37,644. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że lider rankingu - podwarszawski Józefów pochwalić może się wskaźnikiem 70,034.

Wskaźnik uwzględnia dzieci w żłobkach, dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w Szkołach Podstawowych, punktach przedszkolnych i zespołach przedszkolnych w wieku 3 lata lub mniej na 100 dzieci z terenu gminy w wieku 1-3 lat.


Osobną kategorię w rankingu stanowiły miasta powiatowe. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na wynik sąsiedniej Złotoryi, która uplasowała się na trzeciej pozycji w całej Polsce ze wskaźnikiem 57,778. Oprócz Złotoryi, lepszym wynikiem od Chojnowa wśród miast powiatowych województwa dolnośląskiego pochwalić mogą się: Zgorzelec (2. miejsce w Polsce), Ząbkowice Śląskie, Środa Śląska, Kłodzko, Świdnica, Lubań, Strzelin, Dzierżoniów, Polkowice, Lubin, Oleśnica, Oława, Głogów oraz Bolesławiec.

W rankingu uwzględnione zostały również gminy wiejskie - w tym gmina Chojnów, która ze wskaźnikiem 26,482 znalazła się na 257. miejscu.

Wspólnota - autor rankingu - to pismo o tematyce samorządowej, docierające do 98 proc. jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Zawiera analizy prawne i ekonomiczne, nowości z procesu legislacyjnego, dobre praktyki funkcjonowania administracji publicznej oraz reportaże samorządowe.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.