Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

To nie koniec upałów i suszy. IMGW ostrzega, ChZGKiM tłumaczy się

Autor admin
Data utworzenia: 06 sierpień 2018, 15:11 Wszystkich komentarzy: 0


To nie koniec upałów i suszy. IMGW ostrzega, ChZGKiM tłumaczy się

Jedna deszczowa noc to tylko kropla w morzu naszych oczekiwań. Niestety - wody wciąż jest mało a upały nie ustępują. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wysokimi temperaturami.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C - czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Biuro Prognoz Metrorologicznych w Poznaniu. Ostrzeżenie obowiązywać będzie do 10 sierpnia.

Susza meteorologiczna w sposób nadzwyczajny daje się we znaki mieszkańcom ziemi chojnowskiej. Zarówno obywatele gminy wiejskiej jak i miasta od kilku tygodni odczuwają braki wody na własnej skórze. Gminne zakłady zwracają się z prośbą o oszczędne gospodarowanie wodą - problem w tym, że momentami wody brak nawet do oszczędnego gospodarowania.

Przedstawiciele Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zaznaczają, że zakład dokłada wszelkich starań, żeby brak wody spowodowany suszą w jak najmniejszym stopniu dotykał mieszkańców Chojnowa - W związku z panującymi bardzo wysokimi temperaturami zewnętrznymi od 4 miesięcy oraz obniżeniem się wód podziemnych, ChZGKiM podjął działania w celu zwiększenia dostawy wody dla miasta Chojnowa poprzez wymianę pomp oraz pogłębienia studni co spowodowało zwiększenie dostaw wody o 50% w stosunku do okresu jesienno-wiosennego - czytamy w komunikacie opublikowanym przez ChZGKiM.

Wielu mieszkańców Chojnowa - w tym nasi czytelnicy - od dłuższego czasu zwracają uwagę na obfite wykorzystywanie wody do podlewania trawy na Stadionie Miejskim. Warto w tym miejscu zaznaczyć jednak, że Stadion Miejski przy podlewaniu korzysta ze swojej własnej studni, która została zrealizowana w 2005 roku w ramach prac remontowych w tym miejscu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.