Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kino na dachu Galerii Piastów

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 05 sierpień 2018, 14:23


Kino na dachu Galerii Piastów

W dniach 16-19 sierpnia 2018, o godz. 21:00 zapraszamy na specjalne pokazy filmowe pod gołym niebem. A to wszystko w ramach projektu Kino na dachu! Organizatorami akcji są Legnickie Centrum Kultury, LAF, oraz Galeria Piastów.

Poniżej repertuar filmów, które obejrzą Państwo całkowicie za darmo w ramach akcji Kino na dachu (wejście od strony Kina Helios).

REPERTUAR:

  • czwartek /16 sierpnia godz. 21.00/ Zrywa się wiatr, reż. Hayao Miyazaki, 2013, 2'02'' oraz pokaz filmów animowanych z ubiegłych edycji Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego

Zrywa się wiatr, reż. Hayao Miyazaki, 2013, 2'02'' Od najmłodszych lat Jiro zafascynowany jest samolotami zaprojektowanymi przez włoskiego inżyniera lotnictwa Gianni Caproniego. Chłopiec śni o lataniu i podniebnych przygodach. Niestety, wrodzona wada wzroku nie pozwala mu na karierę pilota. Udaje mu się jednak zostać jednym z największych i najbardziej kreatywnych konstruktorów samolotów w całej Azji. (mat. dystr.)

  • piątek /17 sierpnia, godz. 21.00/ Książę i dybuk, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski, 2017, 1'22'' oraz filmy animowane z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator

Książę i dybuk Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji jako najlepszy dokument w sekcji Venice Classics (...) To filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego "Dybuka" a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda - wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie. (mat. dystr.)

  • sobota /18 sierpnia, godz. 21.00/ Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka, reż. Jakub Mikurda, 2017, 1'16'' oraz pokaz filmów animowanych z wcześniejszych edycji Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego

Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka, reż. Jakub Mikurda, 2017, 1'16'' Dokument produkcji HBO Europe poświęcony twórczości Waleriana Borowczyka. Opowieść o Borowczyku snują osoby z najbliższego otoczenia reżysera i wielkie postacie kina zainspirowane jego twórczością, wśród których są: Terry Gilliam, Bertrand Bonell, Neil Jordan, Andrzej Wajda, Patrice Leconte i Slavoj Žižek. Jest to dokument o człowieku wyprzedzającym swoją wizją artystyczną czasy, w których tworzył (...) Film powstał jako koprodukcja HBO Europe, CoLab Production, Instytutu Adama Mickiewicza, Maagiline Masin i Otter Films. Produkcja otrzymała także wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Estońskiego Instytutu Filmowego (Eesti Filmi Instituut). (mat. dystr.)

  • niedziela /19 sierpnia, gdoz. 21.00/ Baranek Shaun, reż. Mark Burton, Richard Starzak, 2015, 1'25'' oraz filmy animowane Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Baranek Shaun , reż. Mark Burton, Richard Starzak, 2015, 1'25'' Niepokorny i skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postanawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa, czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta. (mat. dystr.)