Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nie tylko Trubadurzy! Zobacz plan chojnowskich obchodów Święta Wojska Polskiego i imienin Marii

Autor admin
Data utworzenia: 14 sierpień 2018, 16:22 Wszystkich komentarzy: 11


Nie tylko Trubadurzy! Zobacz plan chojnowskich obchodów Święta Wojska Polskiego i imienin Marii

Już 15 sierpnia w Chojnowie wielkie obchody Święta Wojska Polskiego oraz II Spotkanie imieninowe Marii, Maryś, Marysieniek... Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Trubadurzy, jednak nie jest to jedyna atrakcja przewidziana na ten dzień. Zobacz program wydarzenia.

Na obchody Święta Wojska Polskiego oraz imieninowe spotkanie Marii zaprasza burmistrz miasta Chojnowa.

Na godzinę 10:00 zaplanowana jest uroczysta Msza Święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. O 11:00 przeniesiemy się pod obelisk przy ulicy Chmielnej, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów oraz apel pamięci.

Świętu Wojska Polskiego towarzyszyć będzie udział Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara.

II Spotkanie imieninowe Marii, Maryś, Marysieniek rozpocznie się o godzinie 15:00 na chojnowskim Rynku od występów zespołów folklorystycznych. Przed chojnowską publicznością zaprezentują się: Albinki ze Strupuc, Michalinki z Konradówki i Piotrowic, Niezapominajki z Osłej oraz Wesoła Gromadka, rzecz jasna z Gromadki.

W planach imieninowej zabawy znalazły się konkursy i zabawy dla solenizantek oraz losowanie nagrody głównej i upominków.

Koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Trubadurzy - rozpocznie się o godzinie 18:30.

Trubadurzy to obok Tercetu Egzotycznego najstarszy działający do dziś polski zespół muzyczny. Jego historia sięga 1963 roku! Swój pierwszy wielki sukces odniósł w 1965 na festiwalu w Opolu, gdzie otrzymał nagrodę za debiut. Trubadurzy prezentują szerokie spektrum muzyczne - od bigbitu, poprzez rhythm and blues, rock and roll, rock psychodeliczny, art rock, funk, hard rock, pop-rock, aż po muzykę disco.

Razem ze Skaldami oraz Czerwonymi Gitarami, Trubadurzy stawiani są wśród najważniejszych grup bigbitowych.Komentarze

Burmistrz w święto państwowe zaprasza na mszę :) takie rzeczy tylko w Chojnowie. Ciekawe czy przystępuję do komunii ten rozwodnik, przecież im niby nie wolno, ktoś coś wie?
zgłoś komentarz
Ania21, no i co w tym takiego strasznego? Polska od ponad tysiąca lat jest chrześcijańska. Przez pokolenia do bitew ludzie szli z Bogurodzicą na ustach, rodzili się z modlitwą, jedli z nią i umierali. W naszym kraju jest wielu ludzi wierzących, więc dlaczego nie mieliby pójść do kościoła w dniu imienia Marii? Nikt Cie nie zmusza, jak nie chcesz, to nie idź. Pójdą wierzący i dla nich znaczy to dużo.
zgłoś komentarz
Sorry , ale ty jesteś strasznie głupiutki i płytki. Jesteśmy państwem świeckim opartym na demokracji, nie na doktrynie kościoła katolickiego, który z demokracją niema nic wspólnego, w którym nie ma wolności słowa ani wolności wyznania, nie ma partii politycznych czy stowarzyszeń reprezentujących odmienne idee, to chyba twój kraj. Problem nie leży w tym, że w tym dniu jest msza i kto ma ochotę na nią pójdzie, tylko że urzędnik państwowy na nią zaprasza , że jest ona częścią obchodów święta państwowego, a ustrojowo nie powinna, to księża powinni zapraszać wiernych na mszę. Święto państwowe jest świętem każdego Polaka bez względu na wyznanie czy jego brak.Ja rozumiem że możesz mieć problem aby to zrozumieć , skoro piszesz takie bzdury. Widać dwie godziny religii w tygodniu zrobiły z ciebie bezrozumnego bota.
zgłoś komentarz
Po pierwsze- szanujmy się i nie obrażajmy innych.
Jestem sceptycznym agnostykiem. Religia dla mnie nie ma znaczenia, ale wiem, że dla innych ma, więc daję im tę wolność i nie wyrażam sprzeciwu takim wydarzeniom. Na tym polega wolność wyznania, wiesz? ;) Pan burmistrz również jest katolikiem, więc dlaczego miałby odcinać się od Kościoła?
zgłoś komentarz
Nadal brniesz w absurd, właśnie to burmistrz jako władza łamie prawo wolności wyznania i sumienia. Poczytaj, kościół jest oddzielony od państwa, formalnie do dnia 18.10.1997, tzn. do momentu wejścia w życie Konstytucji RP z 2.4.1997 kłaniają się art. 25 i 53 . Miasto nie jest prywatną własnością burmistrza. Nikt nie broni aby kościół księża to robili , bo to oni są od tego a nie władza państwowa, kiedy to zrozumiesz? brak ci wiedzy i zrozumienia tego co piszę, mi msza , taka czy siaka nie przeszkadza, przeszkadza kiedy zajmuje się tym organ państwowy a nie kościół i kler. Moja wiara, wyznanie, czy jego brak niema tu żadnego znaczenia. Urząd miasta nie jest od organizowania mszy, nie leży to w jego kompetencjach, to jest niezgodne z prawem. Jak jest taki katolik nich swoją rodzinkę nakłoni do mszy, a mieszkańcom da spokój.
zgłoś komentarz
Zabawne, bo właściwie to nigdzie nie jest określone, że to burmistrz organizuje mszę. Brzmisz jak opozycja próbująca oderwać katolicki elektorat od burmistrza :)
zgłoś komentarz
Burmistrz zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w tym mszy, która jest częścią tychże obchodów, wynika jasno że jest też organizatorem mszy, ciężko pojąć widzę, co? Ostatniego zdania które napisałeś nawet nie komentuje.
zgłoś komentarz
Ja też zapraszam na mszę! A co tam, zostaję organizatorem! Hop hop ludzie! Chodźcie wszyscy na mszę! PS: Dostanę działkę z "tacy"? :>
zgłoś komentarz
A mnie zastanawia, że to nie radny powiatowy zaprasza na uroczystości.
zgłoś komentarz
Tak to właśnie w naszym kraju jest ! . Wszystko jest tak zapisane , że różnie to można interpretować . A potem wychodzą z tego konflikty , na każdym szczeblu . Stanowiący prawo i przepisy powinni dobrze się nad tym wszystkim zastanowić ...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.