Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Godzina W: chojnowianie oddali hołd Powstańcom

Autor Kasia_
Data utworzenia: 01 sierpień 2018, 23:13 Wszystkich komentarzy: 0


Godzina W: chojnowianie oddali hołd Powstańcom

1 sierpnia to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Wydarzenia związane z tym dniem są świadectwem męstwa i poświęcenia zwykłych ludzi. 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące. Tym, którzy w imię wolności oddali życie – należy się dziś pamięć i cześć.

Powstanie upadło, jednak walka Polaków na wieki pozostanie symbolem bohaterstwa. Wspominając dziś ofiarę życia Powstańców w imieniu wolności, składamy hołd wszystkim, którzy o nią walczyli. Odważna i waleczna postawa jest naszą narodową dumą. W roku jubileuszowym stulecia odzyskania niepodległości dziękujemy za największe poświęcenie w obronie suwerenności Polski – powiedział w swojej przemowie burmistrz Jan Serkies.

O godz. 17.00 pod Obeliskiem na ul. Chmielnej złożono kwiaty, a także przeprowadzono Apel Pamięci, o który zadbał chojnowski oddział Związku Strzeleckiego. Jak co roku, zabrzmiały również syreny strażackie.

Wszystkim tym, którzy mają wątpliwości co do słuszności organizowania obchodów rocznicowych przypominamy, że miało tu miejsce upamiętnienie poległych w walce o wolność Ojczyzny. Hołd należy się tym, którzy w imię wolności przyszłych pokoleń byli gotowi na największą z możliwych ofiar – ofiarę z własnego życia. W takie dni, jak 1 sierpnia powinno czcić się męstwo i bohaterstwo, gotowość do cierpienia i poświęceń w imię wyższych celów.

Pamiętajmy o bohaterach.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.