Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Duże zainteresowanie spotkaniem z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów. Wkrótce kolejne

Autor admin
Data utworzenia: 27 lipiec 2018, 14:46 Wszystkich komentarzy: 0


Duże zainteresowanie spotkaniem z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów. Wkrótce kolejne

20 lipca w Domu Schrama z mieszkańcami Chojnowa spotkał Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy. Akcja stanowiła okazję do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w zakresie ochrony konsumenckiej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony chojnowian.

Dzięki podpisanemu we wrześniu 2016 roku porozumieniu, Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy sprawuje również obowiązki na rzecz mieszkańców powiatu legnickiego.

Od maja stanowisko rzecznika pełni Tomasz Strojek. Jak sam zaznacza, akcja zorganizowana w Chojnowie cieszyła się największym zainteresowaniem spośród wszystkich spotkań, które odbyły się w lipcu w poszczególnych gminach powiatu legnickiego.

Chojnowianie, którzy wzięli udział w spotkaniu, mieli możliwość uzyskania pomocy w sporze z przedsiębiorcą - sprzedawcą, producentem lub dystrybutorem. Poradnictwo rzecznika obejmuje sprawy dotyczące m.in.: kupna, sprzedaży na odległość oraz poza sklepem, telefonii stacjonarnej i komórkowej, telewizji kablowej, cyfrowej, satelitarnej, usług kurierskich, usług pocztowych, kredytów konsumenckich, ubezpieczeń, usług turystycznych, usług budowlanych, dostawy energii elektrycznej, ciepła, wody oraz umów o dzieło.

Miejski Rzecznik Konsumentów w przypadku podejrzenia naruszenia praw konsumentów może podjąć interwencję w indywidualnej sprawie konsumenckiej, dążąc do polubownego zakończenia sporu, wytaczać powództwa na rzecz konsumentów lub wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawie ochrony interesów konsumentów. Warto pamiętać również, że Miejski Rzecznik Konsumentów nie może zajmować się sprawami, w których stroną jest np. gmina, czy też wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe - nie jest również właściwy w sprawach egzekucji prowadzonych przez komorników sądowych.

Na co dzień z porad rzecznika korzystać możemy w jego biurze, znajdującym się w legnickim ratuszu. Spotkania organizowane w gminach są sporym udogodnieniem dla ludzi spoza Legnicy.

Kolejne spotkanie w Chojnowie zaplanowano na 24 sierpnia 2018 roku. Rzecznik spotka się z mieszkańcami gminy miejskiej w godzinach od 12:00 do 14:00 w Domu Schrama. Okazję do konsultacji będą mieli także mieszkańcy gminy wiejskiej Chojnów - spotkanie odbędzie się 17 sierpnia 2018 roku w godzinach od 11:00 do 13:00 w budynku Urzędu Gminy Chojnów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.