Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Przed nami 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Zobacz plan chojnowskich obchodów

Autor admin
Data utworzenia: 26 lipiec 2018, 14:00 Wszystkich komentarzy: 8


Przed nami 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Zobacz plan chojnowskich obchodów

Burmistrz Miasta Chojnowa oraz Powiatowy Zespół Szkół zapraszają na miejskie obchody 74. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

1 sierpnia uczcimy pamięć bohaterów poległych w walce z niemieckim okupantem, podczas trwającego 63 dni wystąpienia zbrojnego w stolicy.

Chojnowskie obchody rocznicowe rozpoczną się tradycyjnie o godzinie 17:00 - na pamiątkę godziny W - przed obeliskiem na ulicy Chmielnej. W programie uroczystości znalazł się apel pamięci oraz złożenie kwiatów.

Na godzinę 17:45 zaplanowano spotkanie z poezją powstańczą w parku przy budynku Liceum Ogólnokształcącego. W montażu słowno-muzycznym pt. "Za kraj, za honor" wystąpią uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół.

Organizatorzy zachęcają do udziału w rocznicowych obchodach. Na miejscu zorganizowany zostanie poczęstunek tradycyjną wojskową grochówką.

1 sierpnia 2018, 17:00 - obelisk przy ulicy Chmielnej
1 sierpnia 2018, 17:45 - park przy Liceum OgólnokształcącymKomentarze

Znów świętujemy przegrane powstanie,hekatombę jak byśmy nie mieli wygranych, to przejaw upadku nauk podstawowych w ogóle, takich jak choćby logika i historia, to obraz praktykowany przez władzę.Skutki powstania to 25-30 tys. poległych w walkach powstańców, rzezie dokonane na warszawiakach, śmierć 250 tys. cywilów (drugie tyle wywiezione na roboty do Niemiec) i totalna zagłada miasta. Opisy historyczne i dane faktograficzne są suche i bezwzględne.
zgłoś komentarz
Witam,

Masz rację Kowalik, może lepiej świętować upadek komuny?
zgłoś komentarz
Kowalik, kiedy idziesz na wojnę nie wiesz czy wygrasz. Aby Cię ziemia żywcem pochłonęła, na pewno jesteś tym typem co przed najeźdźcą uciekałby z podkulonym ogonem, albo przysłowiowo lizał mu dupę. Wiesz jak to jest, kozak w necie, p**da w świecie.
zgłoś komentarz
W przypadku powstania to było jasne, nie sztuka wystartować i spłonąć, mało tego pociągnąć za sobą może ofiar cywilnych. Podstawowa zasad żołnierska jest taka, aby tak prowadzić działania aby ludność cywilna nie ucierpiała, oni to mieli w dupie. Przed podjęciem działań ostrzegali ich wszyscy, nie mieli broni, ludzi, wyszkolenia, nic.Mało tego co pisałem w pierwszym poście, koniec wojny opóźnił się o kilka miesięcy. Co do kozactwa w necie, będzie okazja sprawdzić jakim jesteś kozakiem, czujesz to. Wyglądasz mi na rozpieszczonego, otyłego grubasa , który przy pierwszej konfrontacji zluzuje zwieracz.
zgłoś komentarz
Ty kasztan mit powstanie został obalony przez wielu historyków, ba! przez byłego AKowca, powstańca historyka, który napisał na ten temat dwie książki. Znany historyk i ceniony na świcie Norman Davies też nie pozostawia złudzeń. Co dziś możemy zrobić, oddać cześć pomordowanym. Świętowanie tej tragedii ma taki sens jak świętowanie holokaustu.
zgłoś komentarz
no ,tak ,najlepiej jest nic nie robic tylko wszystko ,krytykować,w Powstaniu Warszawskim ,chodziło o to aby przejąć miasto przed nadchodzacą armią czerwoną i to się niestety nie udało .Jak wiadomo ,,wyzwoliciele ,,z armii czerwonej,,to bardzo ,,kulturalni,,ludzie którzy po wyzwoleniu Polski, mordowali ,torturowali i dopuszczali się jeszcze innych strasznych rzeczy na narodzie Polskim ,a całą Polskę zniewolili na prawie 50 lat
zgłoś komentarz
"chodziło o to aby przejąć miasto przed nadchodzacą armią czerwoną i to się niestety nie udało " A jak miało się udać? Przywódcy powstania siedzieli w Londynie a wyposażenie żołnierzy 1 karabin na 10 żołnierzy . Całkowity brak realizmu i znajomości sztuki wojennej . Chciejstwem nie można pokonać wroga. Odrębnym tematem jest jak piszesz " wyzwoliciele z armii czerwonej" . Ale to jest temat dla znających historię a nie historię polityczną.Jeśli Cię to interesuje kto kogo napadał i kiedy , kto poszedł z Hitlerem na Czechy to mogę Ci opisać


zgłoś komentarz
Witam,

ri-pii masz poniekąd rację, dziś wiemy że niektóre osoby z Londynu byli rosyjskimi agentami. Stalinowi zależało aby pozbyć się prawdziwych patriotów którzy byli w AK i innych formacjach.Ci którzy nie polegli w powstaniu a po wojnie zostali w kraju zostali zamordowani (proces szesnastu, rotmistrz Pilecki). Najgorsze jest to że potomkowie tych zbrodniarzy pod zmienionym nazwiskiem funkcjonują do dziś w Polskiej polityce.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.