Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Chojnowianie szukają cienia i znajdują go w odnowionym Parku Śródmiejskim [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 25 lipiec 2018, 15:30 Wszystkich komentarzy: 3


Chojnowianie szukają cienia i znajdują go w odnowionym Parku Śródmiejskim [ZDJĘCIA]

Prace na terenie zabytkowego Parku Śródmiejskiego powoli dobiegają końca. Mieszkańcy naszego miasta, pomimo wciąż trwającej inwestycji, zdążyli poznać już nowe oblicze chojnowskich plant. Park czeka na odbiór przez konserwatora i prace porządkowe.

Robotnicy pracujący na terenie Parku Śródmiejskiego w ciągu ostatnich miesięcy zrealizowali nową nawierzchnię głównej alei parkowej, która została wykonana z kostki betonowej o dwóch wzorach i sposobie ułożenia z betonowym krawężnikiem oraz wytyczyli nowe aleje pokryte nawierzchnią mineralną z obrzeżem betonowym.

Nowe alejki zostały wzbogacone o małą architekturę - nowe ławki, śmietniki, kosze na psie odchody, stojaki oraz tablice informacyjne.

Wciąż trwają prace nad parkowym placem zabaw. Nowoczesny i bezpieczny dla dzieci obiekt został wyposażony w domek ze zjeżdżalnią, huśtawki, bujaki i karuzele.

Zgodnie z planem inwestycja ma zostać oddana do użytku do końca sierpnia. Inwestycja jest realizowana przez wybrane w przetargu przedsiębiorstwo "TRANS-PIOTR" Agnieszka Osiadacz z Chojnowa - cena oferty przekroczyła 459 808 złotych.

Jak zawsze pojawia się pytanie jak długo będziemy mogli cieszyć się pięknie odnowionego miejsca. Niestety, niektóre elementy wyposażenia wciąż jeszcze nie oddanego do użytku parku - w tym ławki - już uległy drobnemu zniszczeniu. Pozostaje nam liczyć, że w wraz z oddaniem do użytku, zwiększy się liczba patroli w tym miejscu a Park Śródmiejski zgodnie z zamierzeniami Urzędu Miejskiego stanie się nową przestrzenią wypoczynkowo-rekreacyjną dla mieszkańców Chojnowa.
Komentarze

Ciekawe kiedy patologia da o sobie znać i coś zostanie rozwalone... Póki co cieszyć się i korzystać.
zgłoś komentarz
Wita,

Proponuję aby osobą które dokonają zniszczeń, łamać ręce tak na pamiątkę, bo mandaty nic nie dają. Zapłaci i za dwa tygodnie zapomni. Natomiast połamane ręce będzie pamiętał na lata. A ważne aby śmiecie wywozić regularnie, bo innaczej zrobi się syf jak w dużym parku. Ale ogólnie park wygląda świetnie.
zgłoś komentarz
Nie rozumiem dlaczego tam coś jest dla psa w miejscu gdzie mają się bawić dzieci ? Czy nie możemy czerpać dobrych wzorców z zachodu?? W Wielkiej Brytanii np miejsca gdzie bawią się dzieci i leżakują dorośli, rodziny na trawnikach , jest całkowity zakaz wpuszczania psów. Po co? A no po to aby ludzi pośrednio nie narażać na ciężkie choroby odzwierzęce. Pies nasra to nie da asie w 100% posprzątać. Nie rozumiem mamy duży park gęsty jak las , niech tam się prowadzją fanatyczni ludzie ze swoimi czworonogami i sprzątają po nich, a w tym parku wprowadzić całkowity zakaz wprowadzania i karać za łamanie tego ograniczenia. Ogrodzić teren parku zamykać na noc po 22, jak to się robi w angli aby nie zdewastowano i nie prowadzali psów po nocach bo zapeniam tak będzie bo tak było dotąd w tym parku mimo zakazu. Zreszta dobrym przykładem jet rynek karmią staruszki gołebie i mimo zakazu i nikt nie chce przysolic emerrytce mandatu.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.