Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowianie zachwyceni odmienionym dworcem [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 24 lipiec 2018, 11:16 Wszystkich komentarzy: 3


Chojnowianie zachwyceni odmienionym dworcem [ZDJĘCIA]

Chojnowski dworzec kolejowy zmienia się na naszych oczach. Po dawnym zaniedbanym gmachu pozostają już tylko wspomnienia. Najpierw obserwowaliśmy wymianę pokrycia dachu - teraz prace nad przywróceniem oryginalnego koloru elewacji. W międzyczasie trwają wzmożone roboty wewnątrz budynku.

Przywrócenie oryginalnego koloru elewacji dworca spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami ze strony mieszkańców ziemi chojnowskiej - Efekt przepiękny, - To będzie perełka Chojnowa, - Przepiękny - to tylko część komentarzy naszych czytelników, które pojawiły się na naszym facebookowym profilu.

Prace obejmują wyczyszczenie elewacji oraz uzupełnienie ubytków. Dodatkowo oczyszczany jest kamienny cokół.

Warto zaznaczyć, że elewacja po pracach zostanie pokryta preparatem do powierzchniowego zabezpieczenia przed graffiti. Ze względu na zabytkowy charakter obiektu, wszystkie prace są prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

Modernizacja dworca pociągnie za sobą także gruntowny remont sąsiedniego placu Dworcowego - będzie to już jednak inwestycja realizowana przez Urząd Miejski.

Termin zakończenia robót określony został na przełom IV kwartału 2018 i I kwartału 2019 roku. Inwestycja jest realizowana przez firmę SKB S.A. Koszt modernizacji wyniesie ok. 10 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa, które udało się pozyskać dzięki m.in. zaangażowaniu władz Chojnowa, które zdecydowały o zagospodarowaniu części użytkowej dworca na cele publiczne. W wydzierżawionym przez miasto pomieszczeniu dworcowym powstanie poczekalnia dla młodzieży i mieszkańców oczekujących także na autobusy i busy. Pomieszczenie o powierzchni 160 m² będzie ogrzewane i według planów ma być wyposażone w toalety.Komentarze

Nie chodzi o to jak zostanie odnowiony, ale jak długo w takim stanie się uchowa, jak w trakcie tego remontu , postępuje demolka peronów i części dworca. Poza tym dobry dworzec to ma bar taki jak w legnicy. maszyny wedngowe itd. W legnicy chyba dano duzy upust najemcy pomieszczenia dla baru bo ma tanie żarcie jak nigdzie. ciekawe czy zarządcy dworca pójdą po rozum do głowy i wynajmą komus na gastronomie przestrzeń na zasadzie kto da wiecej , uwarunkowujac jedynie zeby ten bar był czynny conajmniej od 6-do 22
zgłoś komentarz
,,kris,,bardzo słuszne uwagi
zgłoś komentarz
Wygląda ekstra, oby tak daleje było za 10 lat itd...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.