Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Trubadurzy gwiazdą chojnowskich imienin Marii i święta Wojska Polskiego

Autor admin
Data utworzenia: 19 lipiec 2018, 15:21 Wszystkich komentarzy: 8


Trubadurzy gwiazdą chojnowskich imienin Marii i święta Wojska Polskiego

15 sierpnia obchodzić będziemy dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę triumfu Polski na bolszewikami. Od roku dzień ten w naszym mieście obchodzony jest również hucznie jako imieniny Marii, Maryś, Marysieniek...

Wydarzenia zaplanowane na ten dzień rozpoczną się tradycyjnie Mszą Świętą w chojnowskiej farze i złożeniem kwiatów pod obeliskiem na ulicy Chmielnej.

W godzinach popołudniowych centrum wydarzeń przeniesie się na Rynek. Organizatorzy zapraszają na wesołe imieniny wszystkich Marii. W ubiegłym roku dzień swojej patronki wraz z Haliną Frąckowiak świętowało 69 solenizantek.

W tym roku gwiazdą wydarzenia będą Trubadurzy - jeden z najstarszych działających do dziś polskich zespołów muzycznych (obok Tercetu Egzotycznego). Historia grupy sięga 1964 roku. Twórczość zespołu mieści się w przedziale od bigbitu, poprzez rhythm and blues, rock and roll, rock psychodeliczny, art rock, funk, hard rock, pop-rock, aż po muzykę disco.

W planach także występy zespołów folklorystycznych.

O szczegółowym planie wydarzenia będziemy informować.Komentarze

Dzień dobry, proszę napisać kto jest organizatorem tej religijnej imprezy "dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny" czyli kto za to płaci, czyżby urząd miasta? proszę mnie wyprowadzić z błędu. Kto zaprosił i ile to kosztuje miasto.
zgłoś komentarz
Religijne "imprezy" pod nazwą dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to raczej parafie z Chojnowa. Chociaż imprezami nabożeństw bym nie nazwał.
zgłoś komentarz
Masz rację, piszę to w nomenklaturze tego opisu powyżej. Jeśli robią to parafie za swoje, to OK , msza ci zaproszeni Trubadurzy to OK jednak jeśli opłaca to miasto, jest to sytuacja tragiczna, instytucje państwowe nie są od organizowania społeczeństwu życia religijnego, prawo tego zakazuje, zakazuje też finansowania tego typu "imprez" Czy parafia płaci za wypożyczenie sceny, sprzętu nagłaśniającego? szczerze wątpię, pewnie Serkies lekką ręką na wszystko daje naszą państwową kasę. Zawsze przy takich informacjach powinno jasno być podane, kto jest organizatorem i jaki jest tego koszt.
zgłoś komentarz
No ale zaraz zaraz. Święto Wojska Polskiego i imieniny Marii to raczej święto typowo świeckie. Chyba, że uciśnieni polscy ateiści cierpią męki w związku z tym, że obchodzą imieniny w dzień wspomnienia różnych świętych o tym samym imieniu. No to na to już nie ma rady - współczuję im z głębi serca.
zgłoś komentarz
To, że święto Wojska Polskiego zostało ustanowione akurat w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to przypuszczam było podyktowane tym, że ustawodawca chciał, żeby był to dzień wolny od pracy. Duże nagromadzenie świąt w tym samym czasie sprzyja temu - korzystają na tym osoby chcące uczcić nasze wojsko, korzystają chrześcijanie, którzy stanowią w naszym państwie większość. Korzystają też ateiści tacy jak ja, bo mogą sobie odpocząć.

Jeżeli już coś tu ma być oburzające, to fakt, że akurat jedynie Marie mają takie wydarzenie organizowane przez UM i dawane są im z naszych podatków jakieś podarki. Co z Andrzejami, Krzysztofami, Bożenami i Kamilami? Dlaczego oni są dyskryminowani?
zgłoś komentarz
"15 sierpnia obchodzić będziemy dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny" oraz "Wydarzenia zaplanowane na ten dzień rozpoczną się tradycyjnie Mszą Świętą w chojnowskiej farze" nie mam ani do dnia święta wojska Polskiego ani imienin, chore jest natomiast że ktoś łączy te wszystkie wydarzenia w jedno, robi taki miks aby mógł się z niego w taki głupi sposób wykpić jak ty teraz.Dla mnie msza wniebowzięcie to coś więcej niż tylko imieniny i dzień wojska Polskiego, jeśli dla ciebie to to samo, to cóż niema o czym rozmawiać, a i skąd pomysł że jestem ateistą, słowa o tym nie wspomniałem, pisze o wydatkach miasta na imprezy religijne i że jest to nieodpowiednie.
zgłoś komentarz
No ale zaraz zaraz. Święto Wojska Polskiego i imieniny Marii to raczej święto typowo świeckie. Chyba, że uciśnieni polscy ateiści cierpią męki w związku z tym, że obchodzą imieniny w dzień wspomnienia różnych świętych o tym samym imieniu. No to na to już nie ma rady - współczuję im z głębi serca.
Taki dogmat wymyślił i ogłosił 1 listopada 1950 roku papież Pius XII. Oparł je nie tylko na innym dogmacie, że kiedy przemawia uroczyście jako wikariusz Jezusa Chrystusa na ziemi w sprawach prawd wiary i obyczajów, jest nieomylny . A więc dogmat goni dogmat . Nieomylność papieży , a szczególnie tego należy przypomnieć. Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich dyktatur gen. Franciska Franco, Antonia Salazara oraz faszystowskiej dyktatury Ante Pavelića w Chorwacji . Pavelića osobiście przyjął na audiencji w Watykanie, 18 maja 1941 roku i udzielił mu błogosławieństwa . Wielu historyków określa go wręcz mianem "papieża Hitlera". Podsumowując jego nieomylność należy dodać jego wrogi stosunek do Polski i sprzyjaniu Niemcom w podporządkowaniu biskupstw na ziemiach zachodnich biskupom Niemieckim. Jestem wierzący w Boga ale nie w takie wymysły takich ludzi.
zgłoś komentarz
Uspokójcie się chłopakowie bo zadzwonie po bagiety
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.