Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Miejski Rzecznik Kosumentów w Legnicy spotka się z mieszkańcami Chojnowa i gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 18 lipiec 2018, 13:22 Wszystkich komentarzy: 0


Miejski Rzecznik Kosumentów w Legnicy spotka się z mieszkańcami Chojnowa i gminy Chojnów

Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy zaprasza mieszkańców powiatu legnickiego do korzystania z bezpłatnych porad prawnych w zakresie ochrony konsumenckiej. Spotkania z rzecznikiem w najbliższych dniach odbędą się także w Chojnowie.

Dzięki podpisanemu we wrześniu 2016 roku porozumieniu, Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy sprawuje również obowiązki na rzecz mieszkańców powiatu legnickiego. W biurze rzecznika udzielana jest pomoc osobom fizycznym w sporach z przedsiębiorcą - sprzedawcą, producentem lub dystrybutorem.

Poradnictwo obejmuje sprawy dotyczące m.in.: kupna, sprzedaży na odległość oraz poza sklepem, telefonii stacjonarnej i komórkowej, telewizji kablowej, cyfrowej, satelitarnej, usług kurierskich, usług pocztowych, kredytów konsumenckich, ubezpieczeń, usług turystycznych, usług budowlanych, dostawy energii elektrycznej, ciepła, wody oraz umów o dzieło.

Miejski Rzecznik Konsumentów w przypadku podejrzenia naruszenia praw konsumentów może podjąć interwencję w indywidualnej sprawie konsumenckiej, dążąc do polubownego zakończenia sporu, wytaczać powództwa na rzecz konsumentów lub wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawie ochrony interesów konsumentów. Warto pamiętać również, że Miejski Rzecznik Konsumentów nie może zajmować się sprawami, w których stroną jest np. gmina, czy też wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe - nie jest również właściwy w sprawach egzekucji prowadzonych przez komorników sądowych.

Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów mieści się w budynku Urzędu Miasta w Legnicy, jednak w lipcu i sierpniu zaplanowano szereg spotkań w poszczególnych gminach powiatu.

20 lipca w Domu Schrama odbędzie się spotkanie skierowane do mieszkańców miasta Chojnowa. Początek konsultacji zaplanowano na godzinę 10:00.

30 lipca okazję do spotkania z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów będą mieli okazję mieszkańcy gminy wiejskiej Chojnów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 w budynku Urzędu Gminy Chojnów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.