Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Czerwona kładka połączyła dwie części Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 17 lipiec 2018, 14:04 Wszystkich komentarzy: 0


Czerwona kładka połączyła dwie części Chojnowa

Konstrukcja nowej kładki nad rzeką Skorą połączyła dwie części Chojnowa. Budowa przeprawy przy ulicy Matejki wielkimi krokami zbliża się do końca - na miejscu prowadzone są już prace m.in. przy układaniu drewnianej nawierzchni oraz stawianiu barierek.

Nowa przeprawa swoim wyglądem zewnętrznym przypomina mostek na ulicy Brzozowej - to dobra wiadomość dla osób inwalidów, opiekunów z dziećmi w wózkach czy użytkowników jednośladów.

Inwestycja jest prowadzona na zlecenie Urzędu Miejskiego przez Przedsiębiorstwo Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o. z Polkowic. Kwota, za jaką realizowana jest przeprawa wynosi 587 000 zł.

Nie jest to jedyna inwestycja w tym rejonie miasta. W minionym miesiącu trwały wzmożone prace nad budową nawierzchni chodnika przy ulicy Paderewskiego. Pieszy trakt wybudowany z kostki betonowej wzbogaciła mała architektura - nowe ławki i śmietniki. Budowa kładki pociągnie za sobą jeszcze jedną zmianę - budowę nawierzchni ulicy Matejki, na którą pieniądze przewidziano w budżecie na 2018 rok.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.