Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Żegnamy most na Legnickiej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 16 lipiec 2018, 13:02 Wszystkich komentarzy: 3


Żegnamy most na Legnickiej [ZDJĘCIA]

Służył nam dziesiątki lat - ale na każdego przychodzi kiedyś pora. Stary most na Legnickiej powoli przechodzi do historii. Wkrótce na jego miejscu powstanie całkowicie nowa przeprawa, która usprawni ruch na jednej z głównych ulic miasta.

W danych ewidencyjnych brakuje informacji o roku budowy mostu - ta przez ekspertów szacowana jest na lata 50-te XX wieku - Stary most to obiekt o schemacie statycznym belki dwuprzęsłowej swobodnie podpartej z przegubem Gerbera. Konstrukcję mostu tworzył monolityczny ruszt żelbetowy złożony z dźwigarów, poprzecznic i płyty pomostu, oparty na betonowych przyczółkach i filarze - takie informacje znajdziemy w opisie obiektu.

Po przeprowadzeniu badań mostu stwierdzono, że ze względu na niską nośność normową obiektu (która odpowiada klasie obciążenia "E"), konieczna jest jego przebudowa. Stan techniczny mostu oceniono jako zadowalający.

Plan przebudowy mostu ogłoszono w 2016 roku. W sierpniu 2017 roku rozpoczęły się prace nad mostem tymczasowym, który ze względu na przerwanie robót w okresie zimowym, oddano do użytku dopiero w lipcu 2018 roku. Tym samym rozpoczęto rozbiórkę starego mostu.

Obiekt przebudowany zostanie na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu w koncepcji zaprojektuj i zbuduj przez wyłonioną w przetargu firmę Probudowa Drożdzal Adam z Sosnowca.

Na czas prowadzonych prac musimy spodziewać się utrudnień - te dotyczyć będą jednak przede wszystkim pieszych, dla których tymczasowy most został zamknięty.Komentarze

Właśnie dlatego nie cierpię w naszym mieście remontów, bo nikt z pieszymi się nie liczy... Może tak niech kierowcy sobie pojadą objazdami a nie piesi?
zgłoś komentarz
I co, wszystkie samochody puścić betonowym mostem przy Małym Parku, a pieszym postawić kładeczkę żeby do piekarni i Lidla mieli łatwiejszy dostęp? Proszę, przestań :D Nie wspominając o tym, że piesi przemieszczają się za darmo, a kierowcy za wszystko płacą.
zgłoś komentarz
Widzę, że potrzeba wam było przysłowiowego "kopa", żebyście wreszcie zainteresowali się miastem, a nie reklamami i głupimi artykułami.
Teraz jeszcze łaskawie proszę o wyjaśnienie pojęcia "klasa obciążenia E", bo w odróżnieniu od reszty mieszkańców nie mam dyplomu inżyniera budownictwa.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.