Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Modernizują chodniki i wymieniają oświetlenie [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 16 lipiec 2018, 10:03 Wszystkich komentarzy: 0


Modernizują chodniki i wymieniają oświetlenie [ZDJĘCIA]

Ulica Stanisława Wyspiańskiego to kolejne miejsce, jakie znalazło się na liście tegorocznych inwestycji zapisanych w budżecie miasta Chojnowa. Od kilku dni trwają w tym miejscu prace nad modernizacją nawierzchni chodników z wymianą oświetlenia drogowego.

Stara nawierzchnia chodników przy ulicy Wyspiańskiego, wykonana z betonowych płyt, miejscami była zastępowana kostką betonową a nawet kostką brukową - zmiany te wprowadzali właściciele posesji znajdujących się przy remontowanej ulicy. Stan starej nawierzchni najlepiej obrazował widok pieszych, którzy zamiast po chodniku woleli chodzić po asfaltowej nawierzchni ulicy.

Prace rozpoczęły się od wymiany chodników, które są wykonywane z szarej kostki betonowej typu Holland o grubości 8 cm. Wraz z rozbiórką nawierzchni nastąpił również demontaż starych słupów oświetleniowych, które zastąpią nowe latarnie o wysokości 8 metrów.

Prace zakładają także przebudowę odcinka jezdni w sąsiedztwie torów kolejowych.

Inwestycja na ulicy Wyspiańskiego jest realizowana przez wybraną w przetargu Firmę Brukarską GRANIT-BRUK z Chojnowa.

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyna inwestycja prowadzona w ostatnim czasie na terenie tego osiedla. W minionym miesiącu informowaliśmy o pracach przy budowie nawierzchni ulicy Solskiego.W planach Urzędu Miejskiego znajduje się również remont nawierzchni chodnika przy ulicy Bolesławieckiej - na odcinku od Chmielnej do Wyspiańskiego.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform