Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Piotrowice gościły największą imprezę rolniczą w regionie [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 02 lipiec 2018, 12:05 Wszystkich komentarzy: 0


Piotrowice gościły największą imprezę rolniczą w regionie [ZDJĘCIA]

Setki gości oraz dziesiątki wystawców gościł w dniu wczorajszym Zespół Parkowo-Pałacowy w Piotrowicach. Za nami pierwsza edycja Festiwalu Dolnośląska Wieś - imprezy organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląską Izbę Rolniczą, Urząd Gminy Chojnów, Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy oraz branżowe związki hodowców.

Jak zaznaczali organizatorzy - Festiwal Dolnośląska Wieś to doskonała okazja, aby nie tylko poznać rolnicze trendy, ale także rozsmakować się w lokalnych specjałach i poznać bogactwo kulturowe wsi.

Goście imprezy mieli okazję obejrzeć prezentacje zwierząt hodowlanych, w tym: bydła, koni, królików, drobiu ozdobnego i gołębi, owiec czy alpak. Teren piotrowickiego parku zajęły stoiska promocyjno-handlowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich; komercyjni wystawcy zaprezentowali rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, pasze i artykuły do produkcji rolnej, ceramikę, wikliniarstwo, sadzonki drzew, krzewów i kwiatów, wyroby i przetwory lokalnych producentów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników muzyki ludowej. Nie lada gratką był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka”, a także występy regionalnych zespołów folklorystycznych, które rywalizowały w XIII edycji Festiwalu Śpiewająca Wieś. Honorowy patronat nad Festiwalem Śpiewająca Wieś objęła Janina Mazur – starosta powiatu legnickiego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz kulinarny w wykonaniu znanego z telewizyjnych programów Jakuba Kuronia. Kucharz odkrył przed nami tajniki tradycyjnej kuchni polskiej i nie tylko. Swój kulinarny dorobek zaprezentowały także przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich - chętnych do kosztowania lokalnych smakołyków nie brakowało.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.