Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rada Gminy Chojnów udzieliła absolutorium Wójtowi. Bogdan Styrkowiec: Obrany kierunek jest dobry

Autor admin
Data utworzenia: 27 czerwiec 2018, 14:52 Wszystkich komentarzy: 0


Rada Gminy Chojnów udzieliła absolutorium Wójtowi. Bogdan Styrkowiec: Obrany kierunek jest dobry

W trakcie czerwcowego posiedzenia Rady Gminy Chojnów odbyło się głosowanie nad absolutorium dla Wójta Gminy Chojnów. Rajcowie jednogłośnie zgodzili się ze zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej i udzielili włodarzowi absolutorium, nie szczędząc przy tym słów uznania i poparcia dla prowadzonej polityki finansowej. Uznanie dla wójta podtrzymane zostało także podczas głosowania nad... obniżeniem jego wynagrodzenia.

Głosowanie poprzedzone zostało przedstawieniem sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Chojnów przez skarbnik Ewę Michalak, odczytaniem opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej a także przedstawieniem opinii komisji stałych oraz komisji rewizyjnej o wykonaniu budżetu.

Zdaniem Bartosza Chwałka - wiceprzewodniczącego Rady Gminy, przedstawione na sesji sprawozdania oraz opinie wskazują na to, że w gminie prowadzona jest prawidłowa gospodarka finansowa - Sami w ciągu roku widzimy z jaką starannością jest wydawana każda złotówka - wydawane są one zgodnie z planem jakim jest budżet. Prowadzone są starania aby pozyskiwać jak najwięcej środków z zewnątrz na finansowanie naszych zadań, przez co zmienia się nasza gmina i to widać - dodaje.

Radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2017. W czasie przeznaczonym na dyskusję nie szczędzili słów uznania i pochwał.


fot. materiały prasowe / UG Chojnów

- Byliśmy przez ostatnie lata zachwyceni tym, ile wykonujemy zadań inwestycyjnych na terenie naszej gminy - zaznacza przewodniczący Bogdan Styrkowiec - Jesteśmy z tego dumni i zadowoleni. Oczywiście, jest to zdecydowanie zasługa pana Wójta, bo to na wniosek pana Wójta rada decyduje na co dać pieniądze i co ująć w budżecie. Inwestycje, które wykonujemy świadczą o tym jak ten urząd pracuje - dodał, oceniając obrany przez władze gminy kierunek jako dobry.

Zdaniem wiceprzewodniczącej Renaty Ostropolskiej, rozwój gminy to w dużej mierze zasługa doskonałej współpracy radnych z wójtem, jakiej nigdy wcześniej jeszcze nie było - Jestem dumna, że jestem w tej radzie - zaznaczyła.

Głosowanie zakończyły oklaski oraz wręczenie kwiatów na ręce wójta i skarbnik przez przedstawicieli kierownictwa rady - Dziękuję całej radzie za zgodną i efektywną współpracę. To dzięki naszej wspólnej wytężonej pracy sprawiamy, że nasza mała ojczyzna rozwija się - podkreślił wójt Andrzej Pyrz.

Co ciekawe, kilkanaście minut później radni głosowali w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Chojnów. Projekt uchwały zakładał... obniżenie pensji dla włodarza. Sytuacja spowodowana jest rozporządzeniem ws. wynagrodzenia pracowników samorządowych, jakie zostało przyjęte w maju przez Radę Ministrów. Kwoty wynagrodzenia zasadniczego przed obniżką dla wójtów i burmistrzów w gminach do 15 tysięcy mieszkańców wynosiły od 4200 do 5900 złotych. Po obniżce mieszczą się w przedziale od 3400 do 4700 złotych.

Radni jednogłośnie sprzeciwili się obniżeniu wynagrodzenia. Głosowanie miało jednak wymiar symboliczny - jeżeli rozporządzenie Rady Ministrów wejdzie w życie, obniżka pensji stanie się faktem.



Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.