Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gala Absolwentów zwieńczyła trzyletnią naukę w Gimnazjum nr 1 [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 22 czerwiec 2018, 13:58 Wszystkich komentarzy: 0


Gala Absolwentów zwieńczyła trzyletnią naukę w Gimnazjum nr 1 [ZDJĘCIA]

Za nami Gala Absolwentów - corocznie wydarzenie organizowane przez Gimnazjum nr 1 w sali widowiskowej Domu Kultury, stanowiące podsumowanie trzyletniego okresu nauki w tej szkole. Na łamach naszego portalu prezentujemy fotorelację z uroczystości.

Uroczystość stanowiła okazję do pożegnania absolwentów oraz do podziękowania dyrektor Elżbiecie Fałat, która po 37 latach pracy przechodzi na zasłużoną emeryturę. Jak sama zaznacza, przez minione trzy lata udało się wśród uczniów odnaleźć wiele talentów - Przez te trzy lata przede wszystkim skupialiśmy się na nauce. Szkoła była jednak także miejscem w którym nawiązywały się przyjaźnie, gdzie rodziły się pierwsze miłości. Były też sytuacje dramatyczne, którym staraliśmy się zapobiec - dodaje.

Najważniejszym punktem uroczystości było nagrodzenie najlepszych uczniów w kończącym się roku szkolnym, podziękowanie rodzicom zaangażowanym w życie szkoły oraz nagrodzenie absolwentów, którzy przez minione trzy lata godnie reprezentowali Gimnazjum nr 1. Kulminacją wydarzenia było wręczenie statuetki dla najlepszego absolwenta, która powędrowała w ręce Krystiana Jastrzębskiego.


Koniec gimnazjum to czas wyboru. Część uczniów swoją przyszłość zdecydowała się już teraz związać z Powiatowym Zespołem Szkół, inni we wrześniu rozpoczną naukę w Legnicy, Lubinie czy Wrocławiu.

- My wszyscy gimnazjaliści, obserwatorzy życia, nastawieni jesteśmy pozytywnie do walki o naszą przyszłość - mówi Jagoda Guściora, absolwentka, która w imieniu klas trzecich miała okazję podziękować nauczycielom - Nie oczekujemy naiwnie cukierkowej i bajkowej rzeczywistości, niemalże wyzywając na pojedynek czekającą nas przyszłość. Nie wykrzykujemy w przestrzeń, iż wiemy wszystko, ale też nie chowamy się w obawie przez nieznanym - dodaje.

Wydarzenie zwieńczył program artystyczny w wykonaniu utalentowanych uczniów klas trzecich. W scenie Domu Kultury mieliśmy okazję obejrzeć m.in. krótką lekcję historii Polski po góralsku, prezentację taneczną, występy wokalne czy krótką prezentację tricków piłkarskich.

Absolwentom Gimnazjum nr 1 życzymy powodzenia w dalszej nauce.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.