Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gimnazjum nr 2 uroczyście pożegnało uczniów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 21 czerwiec 2018, 12:43 Wszystkich komentarzy: 0


Gimnazjum nr 2 uroczyście pożegnało uczniów [ZDJĘCIA]

W Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji końca roku szkolnego w Gimnazjum nr 2. Wydarzenie stanowiło okazję do podsumowania sukcesów i nagrodzenia uczniów po roku wytężonej pracy. Nie brakowało uśmiechu, ale także łez i wzruszeń.

- Kolejny koniec roku szkolnego, lecz ten jest dość szczególny z kilku względów. Jest to pierwszy rok w którym jesteśmy objęci nową reformą oświaty; jest to też pierwszy rok kiedy jest już nas mniej - brakuje pierwszoklasistów, którzy zawsze nam towarzyszyli. Jest to też ostatni rok w którym pracowaliśmy w takim składzie jak dzisiaj - zaznacza Andrzej Urban, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Niestety, reforma spowodowała wiele ruchów kadrowych. W tym roku z murami Gimnazjum nr 2 pożegna się aż kilkunastu nauczycieli. Wśród nich znalazła się Lucyna Spes - wicedyrektor szkoły, która z drżącym głosem pożegnała osoby z którymi miała okazję przez wiele lat współpracować - Jak mówią słowa hymnu naszej szkoły - Dumą i szczęściem wypełnia mnie fakt, że byłam nauczycielem i wicedyrektorem tej szkoły - dodała.

Wczorajsze zakończenie było wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. Rocznik, który kończy w tym roku szkołę urodził się dokładnie w tym samym roku, kiedy z Gimnazjum nr 2 wychodził pierwszy rocznik - miało to miejsce w 2002 roku.


Gościem uroczystości był burmistrz Jan Serkies, który wraz z przedstawicielami dyrekcji wręczył statuetki dla najlepszych uczniów. Nagrody dyrektora powędrowały do: Jakuba Wengrzyna, Michała Grabana, Julii Kałwak, Dawida Gruszeckiego oraz Gabrieli Spes. Najlepszymi drugoklasistami w minionym roku szkolnym zostali: Aleksandra Cawrycz, Karol Madura oraz Alicja Łopuszyńska. Organizatorzy uroczystości wręczyli także statuetki dla najlepszych sportowców, które odebrali Kamila Gwóźdź oraz Paweł Zazulczak, oraz osobowości roku, którą uznana została Julia Kałwak. Tradycją zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum nr 2 jest nagrodzenie tytułem Przyjaciela Szkoły. W tym roku statuetkę za wieloletnią pomoc i wsparcie dla placówki otrzymał Stanisław Rokus - prezes firmy Big Form.

Gimnazjum nr 2 - zdaniem burmistrza Jana Serkiesa - to znakomita szkoła - Z jednej strony żal i smutek, ponieważ to nasze Gimnazjum nr 2 o tak znakomitej renomie za rok przestanie istnieć. Z drugiej strony możemy powiedzieć też i że wielka radość - uczniowie tej szkoły spełniali się i spełniają. W swojej roli spełniają się również nauczyciele a osiągnięte wyniki dydaktyczne, konkursy, zawody sportowe, konkursy taneczne, plastyczne i różnego rodzaju olimpiady pokazują nam jak jest to znakomita szkoła.

Uroczystość swoimi występami uświetnili uczniowie Gimnazjum nr 2 - wśród nich znalazły się tancerki zespołów Brooklyn. Wydarzenie stanowiło okazję do nagrodzenia grupy dziewcząt, które jak same zaznaczają - kończą swoją karierę.

Nasze miejskie gimnazja już w przyszłym roku zakończą swoją historię. Dyrektor Andrzej Urban nie traci jednak wiary, że chojnowska "dwójka" za kilka lat odrodzi się jako niezależna Szkoła Podstawowa nr 2 - Patron już czeka! - dodaje.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.