Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Idealny plecak

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 19 czerwiec 2018, 14:59 Wszystkich komentarzy: 0


Idealny plecak

Dziecko musi często dźwigać do szkoły ciężary – duża ilość książek, zeszytów, piórnik, śniadanie i woda robi swoje. Rzadko jest tak, że można część przyborów i pomocy edukacyjnych zostawić w szkolnej szafeczce. Szkoda, bo wtedy dziecko mogłoby mieć lekki, materiałowy plecaczek, o małej wadze.

Usztywniane plecy

Plecak przeznaczony do noszenia cięższych rzeczy, powinien być do tego odpowiednio przystosowany. Priorytetem są mocne plecy z wkładem usztywniającym, np. ze specjalnej pianki i aluminiowym stelażem. Oczywiście tył plecaka musi być idealnie wyprofilowany, aby ciasno przylegał do pleców dziecka, a ciężar rozkładał się na całą powierzchnię ciała. W innym przypadku waga będzie bardziej odczuwalna i mogą pojawiać się przykre dolegliwości bólowe, wynikające z przeciążeń.

Alternatywą dla plecaków ze stelażem są tornistry, również często kupowane przez rodziców. Wybór jest duży, o czym można się przekonać przeglądając różne strony internetowe. Ważne jest, aby kupować w miejscach oferujących towar typowo dla dzieci, np. tutaj smarkacz.pl, aby być pewnym jakości wybranego produktu.

Materiał

Powinien być wysokiej jakości, aby nie był podatny na przetarcia i zaciągnięcia. Często jego dodatkową cechą jest wodoodporność i oddychalność, co często jest przydatne w sytuacji różnych warunków pogodowych. Dobrze, gdy spód plecaka jest usztywniony i zabezpieczony siateczką przed zabrudzeniami. Czasami jego dolna, zewnętrzna część jest zabezpieczona dodatkowym materiałem lub gumą.

Szelki

Koniecznie szersze i delikatnie usztywniane. Oczywiście nie może zabraknąć dobrej regulacji, aby móc swobodnie dopasować je do ramion i pleców. Nie może być mowy o obtarciach i uciskaniu wrażliwej skóry dziecka. Często w plecakach dla dzieci pojawiają się dodatkowe pasy na klatkę piersiową lub talię, dzięki czemu ciężar rozkłada na całe ciało, a plecy są odciążone.

Odblaski

Bardzo często dodawane są do plecaków dla dzieci odblaski, dzięki którym wzrasta bezpieczeństwo dziecka na nieoświetlonych drogach po zmroku. Takie wkładki zamieszczone są najczęściej w kilku miejscach i oprócz funkcji praktycznej, ładnie się prezentują wizualnie.

Kieszonki

Im więcej drobnych przegródek, tym lepiej. Dziecko uwielbia chować do kieszonek różne skarby, nie tylko te związane ze szkołą. Oczywiście powinny być też większe komory na estetyczne przenoszenie książek i śniadania. Bardzo często przy plecakach pojawiają się przegródki na klucze czy na bidon z wodą. To bardzo dobre rozwiązania, mocno praktyczne i przydatne także na wycieczkach oraz rodzinnych spacerach.

Ciekawy design

Na to dzieci zwracają szczególną uwagę. Plecak musi być w takich barwach, jakie sobie wymarzą. Nie może też zabraknąć kolorowej aplikacji, np. z ulubionym bohaterem filmowym czy postacią z gry komputerowej. Dziewczynki często wybierają plecaczki w barwach pastelowych z aplikacją bajkową lub ze zwierzątkami.

Najlepiej, aby wybór plecaka był skonsultowany z dzieckiem. Natomiast, gdy jest starsze, też warto mu towarzyszyć przy zakupie. Dobry plecak uchroni dziecko przed wadami postawy, występującymi w dużym procencie u tak wielu młodych ludzi w wieku szkolnym.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.