Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

W Rokitkach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 15 czerwiec 2018, 14:48 Wszystkich komentarzy: 0


W Rokitkach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych [ZDJĘCIA]

Za nami oficjalne rozpoczęcie LXV Mistrzostw Polski Pływających Modeli Redukcyjnych. Modelarze na akwenie rekreacyjnym w Rokitkach rywalizować będą przez cały weekend.

Modele redukcyjne łączą w sobie wierne oddanie wyglądu oryginalnych konstrukcji oraz odwzorowanie funkcjonowania pełnowymiarowych statków. Organizatorzy wydarzenia zapewniają ogromne emocje i popis możliwości niewielkich żaglówek.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od prezentacji modeli przez zawodników oraz uroczystości rozpoczęcia, w której obok przedstawicieli władz gminy z wójtem Andrzejem Pyrzem na czele, wziął udział także Zbigniew Ciećwierz - kierownik wydziału modelarstwa i sportów modelarskich w zarządzie głównym Ligi Obrony Kraju.

- Organizacja tak widowiskowego wydarzenia w Rokitkach to dla nas zaszczyt i nobilitacja - zaznacza wójt Andrzej Pyrz, który gościom wydarzenia zachwalał walory i atrakcje gminy Chojnów.

W części artystycznej uroczystości zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rokitkach. Kiedy sportowe emocje nieco opadną, na scenie pojawi się kapela szantowa, która wprowadzi publiczność w nadmorski klimat. Czy im się to uda, zważywszy na to, że Rokitki od najbliższej nadmorskiej plaży dzieli niemal 400 km? Organizatorzy są przekonani, że tak.

Początek szantowego grania nad wodą zaplanowano na godzinę 18:00.

Wkrótce kolejne fotorelacje.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.